Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Predathlon – Turtul 2017

9 września 2017, godz. 10:00

25 Europejskie Dni Dziedzictwa – 9-17 września 2017

Europejskie Dni Dziedzictwa , obchodzone są w tym roku pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa, dziedzictwo krajobrazu”, to wspólna inicjatywa krajów Unii Europejskiej, mająca na celu zakrojone działania społeczno-edukacyjne na rzecz ochrony zabytków. Głównym celem EDD jest upowszechnianie wiedzy historycznej, promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Każdego roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców.

W Suwalskim Parku Krajobrazowym EDD zainaugurowane zostaną drugą edycją jednej z najciekawszych imprez triathlonowych w Polsce – Predathlonu. Wydarzenie to jako swój punkt startu obrało siedzibę Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turulu. Trasy sportowych zmagań poprowadzone zostały pośród najciekawszych obiektów historycznych i kulturowych obszaru chronionego, poczynając od punktu startowego w Turtulu, przez wieś staroobrzędowców do Grodziska Jaćwieskiego w Szurpiłach. W organizację imprezy włączyło się wiele firm z Suwałk i całego województwa, pragnących promować ten najpiękniejszy w Polsce region. Jak podkreślają pomysłodawcy Predathlonu, dzięki świadomości firm o wartości dobra lokalnego i chęci promocji aktywnego spędzania czasu, tegoroczna edycja zyska jeszcze więcej z klimatu Suwalszczyzny.

Również przez cały następny tydzień, chętne zorganizowane grupy, będą mogły skorzystać z oferty edukacyjnej Suwalskiego Parku Krajobrazowego, w której znajdą się spacery i wycieczki plenerowe do najbardziej interesujących obiektów kultury materialnej, m.in. molenny staroobrzędowców w Wodziłkach, Izby Pamięci Jaćwieskiej i na Górę Zamkową, czy parku podworskiego w Starej Hańczy.

Szczegóły

Data:
9 września 2017
Czas:
10:00 - 18:00

Miejsce

Turtul Suwalski Park Krajobrazowy
Malesowizna 24
Jeleniewo, podlaskie 16-404 Polska
+ Google Map
Telefon:
87 569 18 01
Strona internetowa:
http://www.spk.org.pl/
Top