Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Podróż do krainy muzyki. Od pieśni do musicalu

23 marca 2019, godz. 16:00

Na wyjątkowe koncerty Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zaprasza melomanów Suwalski Ośrodek Kultury. Będzie to porywająca wokalna podróż od romantycznych pieśni Moniuszki, po operowe sceny Wiednia oraz Amerykę i współczesny musical. Warto wspomnieć, że jedną z solistek będzie suwalczanka, Natalia Ołów. Koncerty odbędą się na Sali im. A. Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury, w sobotę, 16 lutego o godz. 16.00 i 19.00. Wstęp jest bezpłatny, wejściówki można odbierać w kasie SOK od najbliższej środy, 6 lutego, godz. 16.00. Obowiązuje limit dwóch zaproszeń na osobę.

W pierwszej części programu usłyszymy muzykę i fragmenty wielkich kompozycji operowych Stanisława Moniuszki. Z dworu szlacheckiego ówczesnej Polski przeniesiemy się do Wiednia, skąd zabrzmią znane operetkowe arie i duety. Całość zwieńczy współczesna forma opery i operetki – amerykański musical. Koncert poprowadzi Tomasz Szuran, a wystąpią soliści: Natalia Ołów, Natalia Kaczorowska, Anna Grabowska-Nadwodna, Jan Kierdelewicz, Krzysztof Ciupiński-Świątek. Zespół zagra pod batutą Grzegorza Mielimąki i majora Marcina Ślązaka.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna sił zbrojnych RP wywodzący się z Teatru Żołnierza 2 Dywizji Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego. Od ponad 60 lat z powodzeniem ukazuje  bogactwo kultury narodowej i kultywuje chwałę oręża polskiego wykorzystując muzykę, taniec i śpiew. W swoim repertuarze Reprezentacyjny Zespół  Artystyczny Wojska Polskiego posiada przedstawienia i widowiska popularyzujące tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego. Pełne rozmachu realizacje, wzbogacane polskimi tańcami narodowymi i ludowymi, historycznymi kostiumami i rekwizytami – promieniują patriotyzmem. Oprócz widowisk tego typu Zespół ma w swoim repertuarze także programy o charakterze bardziej rozrywkowym, oparte na nowoczesnych rytmach, piosenkach i choreografii. Z Zespołem współpracowali tacy uznani artyści jak: Ryszarda Hanin, Mira Zimińska-Sygietyńska, Ludwik Sempoliński czy Bernard Ładysz.

Suwałki Koncert RZAWP SOK

Szczegóły

Data:
23 marca 2019
Czas:
16:00 - 17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top