Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA 2018 – zgłoszenia: do 30 października 2018

30 listopada 2018, godz. 08:00 - 2 grudnia 2018, godz. 17:00

 

Jubileuszowe XV Międzynarodowe Spotkania z Monodramem odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2018 r. w Suwałkach. Zapraszamy utalentowaną aktorsko młodzież oraz dorosłych aktorów, amatorów i zawodowców z Polski i zagranicy.

W programie trzy dni ze znakomitym teatrem i zaangażowanymi aktorami. Widzowie zobaczą również spektakl inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, będący zderzeniem teatru, video art, performance. Na spektakle konkursowe tradycyjnie wstęp wolny.

Festiwal: 30 listopada – 2 grudnia 2018

Zgłoszenia: do 30 października 2018

Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5

SOK Suwałki pegaz 2018

Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. Suwalskie spotkania są adresowane do młodzieży (16-19 lat) oraz dorosłych, zarówno amatorów, jak i aktorów zawodowych oraz studentów szkół artystycznych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Monodram jest bowiem bardzo wymagającym środkiem ekspresji – musi być prowadzony w ciągłej relacji z widzem – bez jego uczestnictwa, ciągłej uwagi i napięcia nie ma monodramu.

Pieczę nad kondycją Spotkań od początku ich istnienia sprawuje Grażyna Filipowicz-Karp – kierownik artystyczny przedsięwzięcia. Minione czternaście lat pokazało, że Festiwal wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko wśród aktorów w kraju, ale również poza granicami Polski, stąd – zgodnie z sugestią jury zeszłorocznej edycji konkursu – formalna zmiana nazwy Spotkań z ogólnopolskich na międzynarodowe.

Oprócz spektakli konkursowych, jak zawsze otwartych dla publiczności, w finale Spotkań zobaczymy pierwszy teatralny projekt w Polsce inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo – „FRIDA Życie Sztuka Rewolucja”. Spektakl jest autorskim zapisem dramaturgicznym Jakuba Przebindowskiego, będącym zderzeniem teatru, video art, performance.W roli Fridy Kahlo wystąpi aktorka i malarka Martyna Kliszewska.

Szczegółowy program poznamy po zamknięciu etapu kwalifikacyjnego.

ZGŁOSZENIA do 30.10.2018 (pierwszy termin) i do 10.11.2018 (w przypadku wolnych miejsc)

Regulamin XV Międzynarodowych Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”,

Karta uczestnika XV Międzynarodowych Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”,

Karta sceniczna XV Międzynarodowych Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” na http://soksuwalki.eu/o-zlota-podkowe-pegaza/

Dodatkowe informacje: Biuro Organizacyjne Konkursu, tel. 87/ 563 85 37.

Dyrektor artystyczny Spotkań: Grażyna Filipowicz-Karp,

tel. 513 625 229, e-mail: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.

Szczegóły

Start:
30 listopada 2018, godz. 08:00
Koniec:
2 grudnia 2018, godz. 17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top