Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Misterium Mostu 2017 – „Strażnicy Ognia” – premiera filmu (9 lutego, godz. 18.00, Biała Synagoga w Sejnach)

9 lutego 2018, godz. 18:00

Pogranicze serdecznie zaprasza na prapremierę filmu „Strażnicy ognia” w realizacji Kuby Kossaka. Jest to zapis filmowy muzyczno-teatralnego misterium w amfiteatrze Międzynarodowego Centrum Dialogu, przygotowanego przez zespół Pogranicza i Orkiestrę Niewidzialnego Mostu.

Widowisko oparte zostało na prapremierowym wykonaniu kompozycji „Strażnicy ognia”. Główne części struktury utworu zostały skomponowane przez światowej sławy muzyków Kathleen Tagg (fortepian, RPA) i Davida Krakauera (klarnet, USA). Zostały one następnie twórczo rozwinięte podczas intensywnych warsztatów muzycznych w Krasnogrudzie z udziałem zespołu Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego pod kierunkiem Wojciecha Szroedera oraz gości specjalnych: Shadiego Al Maghrabi (oud, Syria-Niemcy), Jehada Jazbeh (skrzypce, Syria-Niemcy), Youssefa Nassif (kanun, Syria-Niemcy), Mychaiło „Manu” Balogha (saksofon, Ukraina).

Orkiestra Niewidzialnego Mostu to artystyczna odpowiedź na wyzwania współczesnego świata, który domaga się kultury solidarności w odpowiedzi na zagrożenie pogłębiających się podziałów społecznych i kulturowych. Jej twórczy potencjał ma swoje źródło w spotkaniu zespołu Pogranicza z twórczymi poszukiwaniami Davida Krakauera, który do współpracy zaprosił wybitną kompozytorkę i pianistkę z Afryki Południowej Kathleen Tagg, oraz w kunszcie muzycznym i życiowym doświadczeniu muzyków, których losem stało się wygnanie i tułaczka.

Biała Synagoga, Sejny, piątek, 9 lutego, godz. 18.00, wstęp wolny.

Suwałki Sejny Misterium Mostu 2017 - "Strażnicy Ognia"

Szczegóły

Data:
9 lutego 2018
Czas:
18:00

Miejsce

Biała Synagoga
marsz. Józefa Piłsudskiego 41
Sejny, podlaskie 16-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
87 516 27 65
Top