Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

MED, czyli dokumentalne Suwałki, Zgłoszenia do 24.08.2018

20 sierpnia 2018, godz. 13:00

MED, czyli dokumentalne Suwałki, zgłoszenia do 24.08.2018

Kręcisz? Fotografujesz? Piszesz? A może dopiero zaczynasz lub o tym marzysz? Jeśli tak, zgłoś się do udziału w Międzypokoleniowym Eksperymencie Dokumentalnym i przeżyj wspaniałą przygodę. MED to kolejna, po udanym Międzypokoleniowym Eksperymencie Muzycznym, propozycja – tym razem dla miłośników filmu, reportażu, dokumentu.

 

1-2.09.2018, godz. 11.00 Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5 wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy

 

Zgłoszenia do udziału w Międzypokoleniowym Eksperymencie Dokumentalnym  prosimy przesyłać do 24.08.2018 pocztą elektroniczną na adres: pawel.bydelski@soksuwalki.eu.

MED karta zgłoszenia na www.soksuwalki.eu

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza odważnych, kreatywnych i pomysłowych ludzi do udziału w MED – Międzypokoleniowym Eksperymencie  Dokumentalnym. To kolejna, po niezwykle udanym Międzypokoleniowym Eksperymencie Muzycznym, propozycja dla odważnych, pomysłowych i kreatywnych ludzi niezależnie od wieku, profesji i predyspozycji. Spotkanie organizacyjne i pierwszy wykład z profesjonalistami z branży filmowej w sobotę, 1 września o godz. 11.00 w Sali Kameralnej. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia i do 24 sierpnia przesłać ją na adres: pawel.bydelski@soksuwalki.eu.

Jeśli chcecie opowiedzieć światu o czymś niebanalnym, albo tylko z pozoru zwyczajnym – ciekawym miejscu, interesującym wydarzeniu lub wyjątkowych ludziach, zróbcie z tego film. To świetny sposób na pokazanie takiej historii. I, wbrew pozorom, nie trzeba mieć kosztownej  kamery, profesjonalnej ekipy i sporego budżetu na produkcję. Wystarczy zwykła kamera cyfrowa, czy smartfon, dostęp do komputera oraz znajomość kilku zasad i narzędzi, bo to co najważniejsze do zrealizowania filmu czyli pomysł i pasja, są w nas.

Do udziału w MED zapraszamy osoby zainteresowane historią Suwałk, osób, zjawisk i miejsc związanych z miastem, posiadaczy kamery lub aparatu cyfrowego, dyktafonu czy smartfona z możliwością kręcenia dobrej jakości filmów. Dobra wiadomość – brak sprzętu bądź wątpliwości względem posiadanego nie dyskwalifikują z udziału w MED.

Celem MED jest stworzenie minimum dwuosobowych zespołów (np. fotograf i operator kamery, operator dyktafonu i operator kamery lub operator dyktafonu i fotograf), które opracują wspólnie wybrany temat i stworzą film/reportaż. Dokumentalistów do pracy przygotują uznani fachowcy z branży filmowej: Anna Górna-Zając i Grzegorz Sadkowski, którzy poprowadzą warsztaty produkcji i montażu. Finał prac oraz prezentację filmów w SOK oraz w Internecie zaplanowano na grudzień 2018 roku.  Dodatkowym atutem projektu jest wydanie płyty DVD zawierającej materiały opracowane podczas MED.

Anna Górna-Zając Kobieta z ogromną pasją i energią, emerytowany filmowiec, absolwentka Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi (1970), autorka wielu filmów dokumentalnych, m.in.: Zmęczeni dyktaturą, Piękno ocalone, Bliscy a dalecy. Podczas MED opowie o arkanach dokumentu, doborze i eksploatacji tematu, a także pomoże zrozumieć od czego zacząć i jak skończyć. Więcej >>

Grzegorz Sadowski Z pochodzenia suwalczanin, absolwent Małej Szkoły Fotografii Radosława Krupińskiego. Student (przez trzy lata) PWSTViT w Łodzi na kierunku fotografia. Obecnie mieszka w Poznaniu. Pracuje w tamtejszej telewizji jako montażysta/operator. W poznańskim Regionalnym Ośrodku Edukacji prowadzi zajęcia z Organizacji Produkcji i Postprodukcji Filmowej. Dotychczas brał udział w finałach takich festiwali jak: Solanin, Festiwal Filmów Frapujących, Photo.mov, Yach Film Festiwal, OKFA. W trakcie med pokaże jak wykorzystywać darmowe programy do edycji filmu.

Międzypokoleniowy Eksperyment Dokumentalny jest realizowany w ramach projektu

„DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja”.

http://soksuwalki.eu/med-czyli-dokumentalne-suwalki/

Szczegóły

Data:
20 sierpnia 2018
Czas:
13:00 - 17:00

Organizator

SOK
Strona internetowa:
www.soksuwalki.eu

Miejsce

Duża Scena SOK
ul. Jana Pawła II 5
Suwałki, Polska
+ Google Map
Top