KONCERT MAŁGORZATY MAKOWSKIEJ I JACKA KLEYFFA

W sobotę – 7 września w Rozmarino wystąpią Małgorzata Makowska i Jacek Kleyff. Początek koncertu o godz. 19.30. Bilety – 35 zł, do nabycia w Rozmarino, przy ul. Kościuszki 75, rezerwacja pod nr tel. 87 5632400.

To będzie absolutnie ekskluzywny koncert!!! Do tej pory artyści spotkali się raz w Warszawie i wystąpili razem w jednym z miejscowym klubów. Nam dali się namówić na powtórkę z tamtego wydarzenia, ale już w Suwałkach. Są z różnych światów muzycznych, z różnych pokoleń, a co z tego wyniknie, przekonacie się 7 września w Rozmarino.

Małgorzata Makowska

Folklorystka, śpiewaczka, muzykantka (gra na tradycyjnych polskich instrumentach tj. harmonia pedałowa, skrzypce, bębenek, basy), dwukrotna stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego (2008 i 2016), stypendystka Ministra Kultury (2017).

Laureatka ogólnopolskich konkursów związanych z muzyką tradycyjną m.in. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej – II nagroda w kategorii zespołów śpiewaczych (2017), Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu – II nagroda w kategorii solistów śpiewaków (2014), Festiwal „Nowa Tradycja” Polskiego Radia – I miejsce z zespołem Dautenis (2005) i Grand Prix z zespołem Poszukiwacze Zaginionego Rulonu (2012). Instruktorka śpiewu dla zespołów ludowych na Suwalszczyźnie, organizatorka potańcówek w „dawnym stylu”. Dokumentalistka tradycji lokalnych.

Jacek Kleyff

Wolny twórca piosenek i obrazów oraz – jak sam o sobie mówi – rzemieślnik precyzji słowa w danym wzruszającym momencie życia … i tworzenia muzyki. W latach 1971-1976 współtworzył z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim teatrzyk Salon Niezależnych (3 Trójzęby Neptuna na Famach, Złota Szpilka Opole’72). Współzałożyciel Orkiestry Na Zdrowie (ONZ), która wygrała pierwszy Przystanek Woodstock Jerzego Owsiaka w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim, i z którą to występuje od ponad trzydziestu lat do dziś dnia. W 2012 roku nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się książka będąca zapisem wywiadu-rzeki z Jackiem Kleyffem pt.”Rozmowa”. W jego życiorysie poza działalnością w ONZ znalazło się miejsce na współpracę z Komitetem Obrony Robotników (1976-80), skończenie studiów architektonicznych, prace wysokościowe, filmowe i teatralne epizody aktorskie, studiowanie systemów filozoficznych Dalekiego Wschodu i malarstwo. Największą jego miłością zawsze jednak było – i nadal jest – wszczepianie tekstów własnych w muzykę czyli tworzenie piosenek.

Rozmarino