Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Filharmonia Suwałk – Piosenki Franka Sinatry

12 października 2018, godz. 19:00

Koncert przebojów artysty wszechczasów, uosobienia amerykańskiej muzyki rozrywkowej i mistrza swingowej ballady. Popularne standardy z repertuaru Franka Sinatry, m.in.: New York, New York, My Way, Strangers In The Night, I Get The Kick Out Of You, Moon River, zaśpiewa Maciej Nerkowski, solista Opery Podlaskiej. Usłyszymy również muzykę z West Side Story i Dirty Dancing.

Piątek, 12.10.2018, godz. 19:00

Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30 zł (normalne), 15 zł (ulgowe) w kasie SOK

Październikowy koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem gościa specjalnego Macieja Nerkowskiego (baryton) dedykowany jest nie tylko miłośnikom swingującego jazzu, który Frank Sinatra wniósł na wyżyny wielkiej sztuki, ale wszystkim fanom ponadczasowych standardów. Mimo upływu lat muzyka Sinatry wciąż jest na topie, zaś on sam – uważany za najwybitniejszego amerykańskiego piosenkarza XX wieku.

W programie koncertu znajdą się takie evergreeny z bogatego repertuaru „The Voice” (jak nazywano Sinatrę), jak: „New York, New York”, „My Way”, „Strangers In The Night”, „I Get The Kick Out Of You”, „Always On My Mind”, „Moon River”, „Blue Moon”, „My Funny Valentine”, „She’s Like The Wind”, „New York, New York”. Dodatkowo, w wykonaniu muzyków orkiestry pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza, zabrzmi suita z musicalu „West Side Story” L. Bernsteina i, pierwotnie wykonywana przez Patricka Swayzego, nastrojowa ballada „She’s Like The Wind” z filmowego hitu „Dirty Dancing”.

Maciej Nerkowski (baryton) to absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Białymstoku, na kierunku wokalnym w klasie prof. V. Bieleckiej oraz Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, kameralistami, reżyserami. Solista ceniony zarówno w kraju, jak i za granicą, obecnie nagrywa i koncertuje wraz z zespołem Hashtag Ensemble.

W 2009 roku Artysta debiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej (spektakl „Lukrecja Borgia” G. Donizettiego), by powrócić na jego scenę w operze I. Xenakisa „Oresteia”. W 2010 roku zadebiutował partią Schaunarda w „Cyganerii” G. Pucciniego na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracował z L.T.L. Opera Studio (Laboratorio Toscano per la Lirica) oraz Théâtre de L’Archipel w Perpignan, Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu. Na scenie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie wcielał się w św. Sebastiana w spektaklu „Ojciec”. Już trzeci sezon z rzędu gra w warszawskim Teatrze Rampa, gdzie wciela się w rolę Piłata w spektaklu „Jesus Christ Superstar”. Na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej występuje w musicalach „Korczak” Ch. Williamsa (jako Izak), „Upiór w operze” A. Lloyda Webbera (jako Richard Firmin), „Skrzypek na dachu” J. Steina i J. Bocka (w rolach Perczyka i Mordki), oraz „Doktor Żywago” Lucy Simon (w rolach Liberiusza i Gintsa), a także w operach „Traviata” G. Verdiego (jako Baron), „Carmen” G. Bizeta (jako Morales) oraz „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta (jako Papageno).

Płyta „IV Symfonia – Symphony on the Mercy of God” Pawła Łukaszewskiego, na którą Maciej Nerkowski wykonał partię solową, zdobyła Fryderyka 2017, nagrodę Akademii Fonograficznej w kategorii „Album roku muzyka współczesna”.

http://soksuwalki.eu/piosenki-franka-sinatry-w-filharmonii-suwalk/

SOK Suwałki filharmonia Suwałk

Szczegóły

Data:
12 października 2018
Czas:
19:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Sala im. Andrzeja Wajdy
ul. Jana Pawła II 5
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Top