Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Filharmonia Suwałk. Gorące rytmy, gitara i orkiestra

26 kwietnia 2019, godz. 19:00

Koncert „Viva la guitarra!” to gratka dla miłośników gorących klimatów muzycznych. Tym większa, że w Suwałkach wystąpi Wiktoria Szubelak, jedna z najzdolniejszych młodych polskich gitarzystek klasycznych. Usłyszymy m.in. przebój sal koncertowych, słynne „Concierto de Aranjuez” Joaquína Rodrigo. Suwalską Orkiestrę Kameralną poprowadzi Krzysztof J. Kozakiewicz.

Piątek, 26.04.2019, godz. 19:00, Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30 i 15 (ulgowe) zł w kasie SOK

Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca

W kwietniowej Filharmonii Suwałk zapraszamy na koncert klasyczny. To prawdziwa gratka dla miłośników twórczości Astora Piazzolli i Joaquina Rodrigo, tym większa, ze koncerty gitarowe są rzadkim rarytasem na rodzimych scenach. Gościem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej będzie jedna z najbardziej uzdolnionych młodych polskich gitarzystek klasycznych, Wiktoria Szubelak.

Artystka debiutowała w wieku szesnastu lat w polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. W maju 2015 została zaproszona na IV Festival Europeo de Solistas w Caracas, gdzie zagrała z Sinfonica Juvenil Teresa Carreño, jednej z orkiestr słynnej El Sistema.

W programie wieczoru znajdą się między innymi:

Asturias | Isaac Albeniz

Tango en skai | Roland Dyens

Libertango | Astor Piazzolla

Chiquillin de Bachin | Astor Piazzolla

Concierto de Aranjuez, część 2 | Joaquín Rodrigo

Wiktoria Szubelak jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko, studiów podyplomowych w klasie Marco Sociasa w Musikene w San Sebastian. Obecnie jest doktorantką w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Kształciła się również u światowej sławy gitarzystów, m.in. u Sergio Assada, Odaira Assada, Carlo Marchione, Marco Sociasa, Pavla Steidla, Thomasa Müller-Peringa.

Koncertowała w Europie i Ameryce Południowej, m.in.: z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Rzeszowskiej, Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica”, Filharmonii Kaliskiej oraz Orkiestrą Teatro Regional del Maule w Chile. Występowała m.in. na V Festival Internacional de Guitarra de Maldonado w Urugwaju, XVII Festiwalu Entrecuerdas w Chile, IV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „GuitarFestPeru” w Limie, II Festival Internacional de Guitarra en La Ciudad Blanca w Sucre w Boliwii, V Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „Cuerdas Al Aire” w Limie, XV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Lambesc we Francji, City of Derry Guitar Festival oraz Ards Guitar Festival w Irlandii Północnej.

Jest laureatką licznych konkursów gitarowych, dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych.

Czas koncertu: około 60 minut.

http://soksuwalki.eu/filharmonia-suwalk-gorace-rytmy-gitara-i-orkiestra/

Suwałki SOK Filharmonia Suwałk 26.04.2019

Szczegóły

Data:
26 kwietnia 2019
Czas:
19:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top