Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Europejski Dzień Seniora

18 października 2018, godz. 10:00

Europejski Dzień Seniora to wydarzenie integrujący suwalskich seniorów. Dla niektórych to często jedyna okazja do wyjścia z domu. To również znakomita sposobność do odnowienia dawnych kontaktów, znajomości i zapoznania z twórczością seniorów.

Czwartek, 18.10.2018, godz. 10:00-16.00, Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Europejski Dzień Seniora to największe wydarzenie roku adresowane do suwalskich seniorów, których jest prawie 13 tysięcy, w założeniu mające inspirować do aktywności i wychodzenia z „czterech ścian”. To również jedna z nielicznych okazji do zaprezentowania swoich dokonań artystycznych, a także znakomita sposobność do odnowienia dawnych kontaktów, znajomości oraz zapoznania z twórczością seniorów.

W programie między innymi: występy nagrodzonych osób i zespołów, mini recital Ireny Aleksandrow uhonorowanej Medalem Prezydenta Suwałk, koncert zespołu Wspomnień Czar.

Cele Europejskiego Dnia Seniora:

– prezentacja twórców i pielęgnowanie tradycji artystycznych,

– integracja organizacji senioralnych i działających na rzecz seniorów oraz motywowanie do dalszego podnoszenia poziomu wydarzeń artystycznych,

– możliwość wymiany doświadczeń seniorów w ramach amatorskiej twórczości artystycznej,

– przełamywanie stereotypów na temat starości i barier wiekowych,

– integracja społeczna i międzypokoleniowa seniorów.

Do udziału w konkursie „Z pasją przez życie” organizatorzy zaprosili nieprofesjonalnych twórców indywidualnych oraz grupy twórców – seniorów zrzeszonych i niezrzeszonych z Suwałk, działających w czterech dziedzinach twórczości: muzyka i taniec, słowo sceniczne, plastyka i rękodzieło, twórczość  literacka (poezja i proza).

Organizatorem Europejskiego Dnia Seniora w Suwałkach jest Stowarzyszenie Twórczych Seniorów Rozłogi przy wsparciu Miasta Suwałki. Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Suwałk.

http://soksuwalki.eu/europejski-dzien-seniora/

Suwałki Dzień Seniora 2018

Szczegóły

Data:
18 października 2018
Czas:
10:00 - 17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Sala im. Andrzeja Wajdy
ul. Jana Pawła II 5
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Top