Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

„Mayday”, czyli jedna żona to za mało

24 kwietnia 2018, godz. 19:00

„Mayday”, czyli jedna żona to za mało

Wtorek, 24.04.2018, godz. 19:00, Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30/20 zł w kasie SOK

Historia londyńskiego taksówkarza, który przez lata prowadził beztroskie życie bigamisty, lawirując zręcznie między dwiema kochającymi żonami. Na skutek wypadku tajemnica podwójnego życia wychodzi na jaw, wywołując lawinę komplikacji. Znakomity komizm sytuacyjny i językowy sprawiły, że sztukę Ray’a Cooney’a okrzyknięto najśmieszniejszą współczesną komedią omyłek.

Nie bez przyczyny „Mayday” od ponad trzydziestu lat rozśmiesza publiczność na całym świecie. Temat oraz komizm sytuacyjny i językowy sprawiają, że sztuka nigdy się nie zestarzeje. To wciąż jedna z najlepszych komedii autorstwa Ray’a Cooney’a – brytyjskiego komediopisarza, określanego jako mistrza farsy.

Sztuka opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet. Co rano wychodzi do pracy, żegnając czuje żonę, po czym przykładnie wraca, tyle że do innego domu i innej żony. Na skutek wypadku, jego tajemnica wychodzi na jaw, co wywołuje lawinę komplikacji. Teraz, oprócz żon, musi okłamywać również policję i media. To trochę za dużo, jak na jednego poczciwego taksówkarza! Jak to się wszystko skończy? I właściwie dlaczego nasz bohater zdecydował się na tę matrymonialną kołomyję? Zapraszamy na dwie i pół godziny znakomitej zabawy.

autor: Ray Cooney

przekład: Elżbieta Woźniak

reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Witold Mazurkiewicz

inspicjent: Jerzy Taborski

obsada: Justyna Godlewska-Kruczkowska (Mary Smith), Arleta Godziszewska (Barbara Smith, Bernard Bania (Inspektor Troughton), Krzysztof Ławniczak (Bobby Franklyn), gościnnie Dawid Malec (Reporter), Sławomir Popławski (Stanley Gardner), Marek Tyszkiewicz (John Smith), Franciszek Utko (Inspektor Porterhouse)

czas trwania: 150 minut (w tym przerwa)

http://soksuwalki.eu/mayday-czyli-mezczyzna-potrafi/

SOK Suwałki Mayday

Szczegóły

Data:
24 kwietnia 2018
Czas:
19:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Sala im. Andrzeja Wajdy
ul. Jana Pawła II 5
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Top