Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

32. Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce 2019

21 marca 2019, godz. 09:00

Pierwszy dzień wiosny z Suwalskim Ośrodkiem Kultury to widowiskowe występy taneczne i kreatywne zabawy plastyczne. W programie również konkursy dla widzów, warsztaty z Panem Mietkiem i wystawa kukieł Wiosny-Marzanny. Zapraszamy młodych tancerzy, plastyków i wszystkich wyczekujących wiosny. Zgłoszenia do 14 marca!

Czwartek, 21.03.2019, godz. 9:00-14.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II

W tym roku podczas „Marzeńtańców” młodzi artyści z Suwałk i okolic, oprócz umiejętności tanecznych, będą mogli zaprezentować również swój talent plastyczny. Prace z postacią „Pani Wiosny – Marzanny” przedstawionej jako lalka lub kukła, spośród których zostaną wyłonione trzy najpiękniejsze, zostaną wystawione w Suwalskim Ośrodku Kultury podczas trwania prezentacji.

Gościnnie wystąpią dzieci oraz młodzież ze Studia Piosenki Świetlik, prowadzonego w Suwalskim Ośrodku Kultury przez Emila Kulbackiego. Oprócz tego odbędą się jak zawsze konkursy dla widzów i spotkania integracyjne instruktorów. Po raz pierwszy w trakcie trwania imprezy odbędą się również otwarte warsztaty plastyczne z Pracownią Sztuk Pięknych, w czasie których pod okiem Mieczysława Iwaszki wykonane zostaną lalki, kukiełki i prace plastyczne przedstawiające „Panią Wiosnę”.

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW 32. Suwalskich Prezentacji Artystycznych Marzeńtańce 2019:

Regulamin Suwalskich Prezentacji Artystycznych Marzeńtańce 2019  >>
Karta zgłoszenia Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce 2019 – Taniec  >> 
Karta zgłoszenia Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce 2019 – Plastyka  >> 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres korespondencyjny Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki lub mailowy sok@soksuwalki.euTermin zgłoszeń: 14.03.2019. Zgłoszone prace plastyczne można dostarczać do 19.03.2019.

Szczegółowe informacje: Kinga Kobiela (taniec) i Mieczysław Iwaszko (plastyka), tel. 87 563 85 10.
Rezerwacja miejsc na widowni – Kinga Kobiela, tel. 512 996 557, godz. 9.00-16.00 w dni robocze.

Nawiązujące do powitania wiosny suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce (wcześniej Święto Wiosny – Wojewódzkie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych) to impreza, która przez ponad 30 lat wykształciła unikatową formę dzielenia się pomysłami i doświadczeniami zarówno w kręgu instruktorów i młodzieży. Tak jak w marcu tradycyjnie świętujemy przebudzenie natury, tak amatorskie zespoły dziecięce i młodzieżowe z regionu prezentują nowe pomysły i inspiracje. Suwalski Ośrodek Kultury oferuje im przestrzeń, w której mogą skonfrontować swoje umiejętności z pracą innych zespołów, poznać najnowsze trendy, spotkać się i zaprzyjaźnić. Odejście od typowej festiwalowej rywalizacji pozwala uczestnikom wspólnie cieszyć się i dzielić swoimi pasjami. Występ przed zorganizowaną widownią to również świetna okazja do zdobycia scenicznego doświadczenia i możliwość pracy z profesjonalną obsługą techniczną.

Suwałki SOK Marzeńtańce

Szczegóły

Data:
21 marca 2019
Czas:
09:00 - 14:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top