XIII Suwalskie Spotkania Edukacyjne

XIII Suwalskie Spotkania Edukacyjne

XIII Suwalskie Spotkania Edukacyjne odbyły się dziś w suwalskim Zespole Szkół nr 1. Celem spotkań jest przybliżenie gimnazjalistom oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z Suwałk i okolic, co może pomóc w wyborze szkoły. Podczas inauguracji wydarzenia Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał kolejne porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego w Suwałkach.

Gimnazjaliści, którzy wzięli udział w spotkaniach mogli porozmawiać z doradcami zawodowymi, którzy poprowadzą zajęcia na temat wyboru i planowania kariery zawodowej. Swoja ofertę zaprezentowało kilkanaście szkół ponadgimnazjalnych z Suwałk i regionu oraz Politechnika Białostocka, z którą między innymi zostało podpisane porozumienie o współpracy.

– Podpisane dziś są konsekwencją wciąż rozwijającej się współpracy z firmami działającymi na lokalnym, jak i polskim rynku pracy – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Lista instytucji i nazwiska ich przedstawicieli, którzy podpisali dziś z Prezydentem Suwałk porozumienia o współpracy:

  1. Animex Foods Sp. z o. o. sp. k. – Pan   Maciej  Raszczyk – Dyrektor ds. Finansów
  2. “Malow” Spółka z o.o. – Pan Henryk Owsiejew – Przewodniczący Rady Nadzorczej
  3. Recman – Pani Bożena Jadowska– Kierownik Działu Kontroli Jakości
  4. Salag Sp. z o.o. sp. k. – Pan Radosław Mroczkowski – Prezes Zarządu
  5. Politechnika Białostocka – prof. dr. hab. inż. Lech Dzienis – Rektor Politechniki Białostockiej
  6. Aquael Sp. z o.o. – Pan Arkadiusz Soroka – Dyrektor Aquael Sp. z o.o.

Zawarte porozumienia dają możliwość odbywania uczniom suwalskich szkół zawodowych praktyk i staży w zakładach pracy. Pracodawcy deklarują chęć zatrudnienia części uczniów, którzy poprzez praktyczną naukę zawodu w ich przedsiębiorstwach zdobędą umiejętności i kwalifikacje niezbędne do późniejszej pracy.

Ponadto, współpraca z pracodawcami umożliwi dokształcanie nauczycieli poprzez uczestnictwo w stażach i szkoleniach organizowanych w zakładach pracy.

Top