Pierwsze tegoroczne zwycięstwo odnieśli piłkarze suwalskich Wigier przygotowujący się do rundy wiosennej I ligi. W meczu rozegranym w hali w Mariampolu pokonali 6:1 Vytis Wilno, litewskiego pierwszoligowca. Pierwszego w 2019 r. gola dla Wigier zdobył w 31 minucie meczu Filip Karbowy. Kolejne gole dla Wigier zdobyli: Sebastian Bergier x2, Bartosz Bida x2 oraz Paweł Olszewski. W zespole Wigier zagrali pozyskani w czasie zimowej przerwy piłkarze: Hiszpanie Ivan Tormos i Joel Huertas, obrońcy Adam Chrzanowski i Łukasz Sosnowski oraz strzelec dwóch goli S. Bergier.

Dotąd podopieczni Ariela Jakubowskiego zremisowali po 0:0 z ekstraklasowymi FK Poniewież i Suduvą Mariampol. W najbliższą sobotę w samo południe Wigry mają rozegrać na boisku ze sztuczną trawą w Kownie mecz z miejscowym Żalgirisem, zespołem litewskiej A Lygi.

źródło: Wigry Suwałki