Zawodnik SKB Litpol- Malow Suwałki Adam Cwalina grający w parze z Przemysławem Wachą wywalczył drugie miejsce w turnieju rozegranym w Walii. W Cardiff w finale trafili jednak na rozstawionego z „1” debla Marcus Ellis/Chris Langridge. Anglicy wygrali 2:1 ( 21:16,16:21, 21:16). W trwającym aż 70 minut meczu wszystkie sety miały podobny przebieg, wyrównana walka do połowy seta, a później jedna z par odskakiwała na kilka punktów i przewagi tej nie oddawała do końca partii.

W półfinale Adam Cwalina/Przemysław Wacha spotkali się z angielską parą Andrew Ellis/Peter Mills. Przed tygodniem w Szkocji przegrali, teraz w Walii pokonali rywali depczących im po piętach w światowym i olimpijskim rankingu.

Marcus Ellis/Chris Langridge w 1/16 turnieju pokonali debel, w którym gra inny zawodnik SKB Litpol- Malow Łukasz Moreń w parze z Miłoszem Bochatem (145. miejsce w rankingu światowym).

Wyniki debla Adam Cwalina/Przemysław Wacha ( 27. ranking światowy)

1/16 Oliver Baczala/Gregory Mairs (Anglia, 639. r. św.) 21:14, 21:17 (31. min.)

1/8 Matthew Clare/Michael Roe (Anglia, – r.św.) 21:13, 21:18 (25 min.)

1/4 Raphael Beck/Peter Kaesbauer ( Niemcy, 86. r. św.) 21:18, 21:19 (37. min.)

1/2 Andrew Ellis/Peter Mills ( Anglia, 30.r.św.). 21:15, 21:13 (39 min.)

FINAŁ: Marcus Ellis/Chris Langridge ( Anglia, 26. r. św.) 16:21, 21:16, 16:21 (70 minut)

Źródło: strona SKB Suwałki