W niedzielę zagra WOŚP

W niedzielę zagra WOŚP

Medal okolicznościowy wydany w stulecie śmierci Marii Konopnickiej, urodzonej w Suwałkach poetki i miesięczny karnet do Aquaparku Suwałki przekazał na licytacje podczas tegorocznego suwalskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę (14.01). Prezydent Suwałk objął Honorowym Patronatem suwalskie wydarzenia, w ramach imprezy. Podczas 26 edycji WOŚP w całym kraju zagra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Poza tradycyjną kwestą wolontariuszy na ulicach Suwałk (warto dodać, że w tym roku wolontariusze będą też wyposażeni w zbliżeniowe terminale płatnicze), miejscowy sztab Orkiestry przygotował szereg atrakcji.

Od godz. 15.00 w muszli koncertowej w Parku Konstytucji 3-go Maja odbędą się koncerty suwalskich zespołów. Wystąpią Zespół Wokalny Ocean Życia, Densi, MUV, Od/nova, SpookLight i Blue Mahoe. Blok koncertów o godz. 20.00 zakończy ,,Światełko do nieba” czyli pokaz laserów z muzyką na żywo.

Niedzielny finał WOŚP będzie miał też swoją odsłonę sportową. Od 12.00 do 16.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji na chętnych będą czekać: zumba ze Studiem Dance-Fit Lidia Kulik, SOCATOTS Piłkarskie Maluszki, Strzelnica Airsoftowa zorganizowana przez Perun Suwałki, animacje Hufca ZHP Suwałki czy stoisko gastronomiczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach.

Będą też zmagania sportowe na zewnątrz. O godz. 10.00 nad zalewem Arkadia zacznie się II Suwalski Bieg ,,Policz się z cukrzycą”, a w samo południe na lodowisku miejskim przy ul. Szpitalnej mecz hokejowy, którego organizatorem są Białe Niedźwiedzie.

W dniu finału do siebie zaprasza też Centrum Handlowe Suwałki Plaza gdzie staną stoiska organizacji pozarządowych z malowaniem twarzy, zwierzętami z balonków czy pomiarami ciśnienia.

Organizatorem niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach jest Fundacja EGO.

Top