W sobotę, 13 października suwalscy pływacy rozpoczęli nowy sezon startowy 2018/2019.
Zmagania w międzynarodowej obsadzie zgromadziły ponad 300 uczestników, wśród których 71 zawodników MUKS „Olimpijczyka” Suwałki pokazało się z bardzo dobrej strony. Troje zostało najlepszymi w swoich kategoriach wiekowych: Julia Domoradzka rocznik 2007, Aleksandra Chmilewska rocznik 2006 oraz Filip Kosiński rocznik 2004.
W zaciętej rywalizacji suwalczanie zdobyli 66 medali.
medale złote:
BURDYN Dominika Wiktoria (2005 r). 100 m motylkowy
CHMIELEWSKA Aleksandra (2006 r.) 50 m grzbietowy
DOMORADZKA Aleksandra (2003 r.) 100 m klasyczny, 200 m zmienny
DOMORADZKA Julia (2007 r.) 100 m zmienny,100 m. grzbietowy,100 m dowolny
GWAJ Julia (2004 r.) 100 m klasyczny
JANUSZANIS Piotr (2003 r.) 100 m klasyczny
KOSIŃSKI Filip (2004 r.) 100 m grzbietowy, 100 m motylkowy, 200 m dowolny
MATEUSZ PIOTR Kusek (2007 r.) 100 m zmienny
PIETKIEWICZ Mateusz (2005 r.) 100 m klasyczny
PISZKA Olaf (2007 r.) 100 m grzbietowy
SZMAJDA Marcin (2005 r.) 100 m grzbietowy
SZYSZKO Karolina (2003 r.) 50 m motylkowy,100 m motylkowy, 100 m zmienny
TRUCHAN Patryk (2005 r.) 200 m dowolny, 200 zmienny
WĘGRZYNOWICZ Martyna (2006 r.) 100 dowolny
medale srebrne:
BOBROWSKA Joanna (2006 r.) 50 m dowolny
CHMIELEWSKA Aleksandra (2006 r.) 100 m dowolny, 200 m dowolny
GWAJ Julia (2004 r.) 200 m klasyczny, 200 m zmienny
JANUSZANIS Piotr (2003 r.) 200 m zmienny, 200 m klasyczny
KROK Amelia (2005 r.) 100 m klasyczny
MATEUSZ PIOTR Kusek (2007 r.) 50 m dowolny, 100 m dowolny
MILEWSKI Paweł (2003 r.) 50 m klasyczny
PIETKIEWICZ Mateusz (2005 r.) 200 m klasyczny
PIOTROWICZ Julia (2003 r.) 50 m klasyczny, 100 m klasyczny
RUSZEWSKI Jakub (2005 r.) 50 m klasyczny
SALWECKA Izabella (2006 r.) 100 m zmienny, 50 m grzbietowy
SOBOLEWSKA Wiktoria (2005 r.) 50 m motylkowy
SZMAJDA Marcin (2005 r.) 100 m zmienny
SZTUKOWSKA Zuzanna (2004 r.) 100 m klasyczny
TUMIALIS Maciej (2003 r.) 100 m grzbietowy, 200 m dowolny
WĘGRZYNOWICZ Martyna (2006 r.) 100 m grzbietowy
WOJCZULIS Jakub (2005 r.) 200 m dowolny
ZIELIŃSKI Michał (2006 r.) 100 m klasyczny
ŻYŁA Natalia (2004 r.) 100 m dowolny
medale brązowe:
BIRK Bartosz (2004 r.) 100 m motylkowy
BURDYN Dominika Wiktora (2005 r.) 200 m dowolny, 100 m grzbietowy
CISZEWSKA Amelia (2003 r.) 50 m dowolny, 200 m klasyczny
DĄBROWSKA Aleksandra (2006 r.) 200 m zmienny
DOMORADZKA Aleksandra (2003 r.) 200 m dowolny
JURKUN Zuzanna (2006 r.) 100 m zmienny
KOZAKIEWICZ Aleksandra (2005 r.) 100 m motylkowy
PIETKIEWICZ Mateusz (2004 r.) 50 m klasyczny
PIOTROWICZ JULIA (2003 r.) 100 m klasyczny
PUCZYŁOWSKA Julia (2005 r.) 50 m grzbietowy
RUSZEWSKI Jakub (2005 r.) 200 m klasyczny
SADOWSKI Bartosz (2005 r.) 50 m dowolny
SŁOWIKOWSKA Karolina (2006 r.) 50 m grzbietowy
SZCZEPANIAK Borys (2007 r.) 50 m motylkowy
SZMAJDA Aleksander (2007 r.) 100 m grzbietowy
TRUCHAN Patryk (2005 r.) 100 m zmienny
WOJCZULIS Jakub (2005 r.) 100 m motylkowy
ZAPOLSKA Sara (2004 r.) 100 m klasyczny, 100 m motylkowy
ŻYŁA Natalia (2004 r.) 50 m dowolny
http://megatiming.pl/contest/f6b4e4f1-b786-4bf3-bd60-49b0ef58ddd4
Życzymy dalszych sukcesów.
Foto: MUKS„Olimpijczyk”Suwałki