Uroczystości z okazji Święta Narodowego 3 Maja

Uroczystości z okazji Święta Narodowego 3 Maja

Msza święta w intencji Ojczyzny, wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów pod Dębem Wolności ale też Majówka Rodzinna w Parku Konstytucji 3 Maja – tak w dużym skrócie przedstawia się program obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Suwałkach. Do uczestniczenia w uroczystościach z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wszystkich mieszkańców zapraszają Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Oficjalne obchody zacznie o godz. 10.30 msza święta w intencji Ojczyzny przed konkatedrą pw. św. Aleksandra. Po niej delegacje złożą kwiaty pod Dębem Wolności w Parku Konstytucji 3 Maja. Tu odbędą się też okolicznościowe wystąpienia.

Po części oficjalnej zaplanowano Majówkę Rodzinną. To propozycja dla mieszkańców w każdym wieku. W programie są występy zespołu Mażoretek oraz Miejskiej Orkiestry Dętej z Suwalskiego Ośrodka Kultury, Zespołu Pieśni i Tańca ,,Suwalszczyzna”, zespołów działających przy Stowarzyszeniu Twórczych Seniorów ,,Rozłogi”, a także konkurs na najlepsze wykonanie oberka.
Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Suwałkach zakończy I koncert kameralny ,,Exaudi Deus” w wykonaniu Marleny Borowskiej (sopran), Dariusza S. Wójcika (bas), Dalii Jatautaitė (organy) w konkatedrze pw. św. Aleksandra. Początek tego wydarzenia o godz. 19.00

Program
OBCHODY OFICJALNE
10.30 – msza święta w intencji Ojczyzny przed konkatedrą pw. św. Aleksandra
11.45 – przemarsz barwnego korowodu do Parku Konstytucji 3 Maja
12.00 – wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów pod Dębem Wolności

MAJÓWKA RODZINNA
muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 Maja
13.00 – występ zespołu Mażoretek oraz Miejskiej Orkiestry Dętej z Suwalskiego Ośrodka Kultury
13.10 – konkurs na najlepsze wykonanie oberka – prezentacja uczniów klas I-III szkół podstawowych
14.00 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca ,,Suwalszczyzna” z okazji obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja
14.45 – ogłoszenie wyników konkursu oraz wspólne wykonanie oberka przez laureatów, mieszkańców Suwałk i tancerzy ZPiT ,,Suwalszczyzna”
15.00 – koncert grupy wokalnej ,,Rozłogi” i zespołu ,,Wspomnień czar”, działających przy Stowarzyszeniu Twórczych Seniorów ,,Rozłogi”
Konkatedra pw. św. Aleksandra
19.00 – ,,Exaudi Deus”, I koncert kameralny w wykonaniu Marleny Borowskiej (sopran), Dariusza S. Wójcika (bas), Dalii Jatautaitė (organy). Koncert zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku;

Top