W miniony weekend grupa młodych zawodników SKB Suwałki startowała w dwóch turniejach: Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów, Młodzików i MM w Warszawie oraz Podlaskiej Lidze Badmintona w Choroszczy. W Warszawie rewelacyjnie spisali się Sebastian Jaroszczuk (na zdjęciu) i Sebastian Bilbin. Ten pierwszy wygrał grę pojedynczą, a obaj triumfowali w deblu. Najmłodsi natomiast w Choroszczy wywalczyli jedno miejsce pierwsze, trzy drugie i dwa trzecie.

– Nasi młodzi badmintoniści zagrali bardzo dobre zawody – o występie w Choroszczy mówi trener Bogdan Krysiak. – Debiutujący na zawodach Dawid Jasiulewicz w kategorii dziewięciolatków zajął bardzo dobre trzecie miejsce. Tylko pech, a raczej gorszy bilans lotek sprawił, że szansy walki o medal nie miała Oliwia Niedźwiedzka.

Kategorii żaczek dwa pierwsze miejsca zdobyły nasze dziewczyny, wygrała Nikola Piotrowska, przed Olą Wasilewską.  W U-11 dziewcząt na miejscu 3. sklasyfikowana została Nadia Ruszewska, a na 4. Julia Rojko.

W rywalizacji chłopców 2. w U-11 był Dominik Ułanowicz, a w U-9. na tej samej pozycji sklasyfikowany został Filip Ruszewski, który wyprzedził 3. w klasyfikacji Dawida Jasiulewicza.

OTK J,M i MM Warszawa

MŁODZICY: Gra pojedyncza chłopców:

Sebastian Bilbin 4 m-ce w grupie 1

Łukasz CIMOSZ (1,KS Chojnik Jelenia Góra) 15:21, 15:21

Łukasz ZWIERZCHOWSKI (UKSB Milenium Warszawa) 14:21, 16:21

Wojciech BRUDEK (UKS Plesbad Pszczyna) 24:26, 21:8, 16:21

Sebastian Jaroszczuk  (3/4) – 1. M-ce w gr. 5.

Tomasz TRĘBICKI (UKS Plesbad Pszczyna) 21:10, 21:5

Hubert ZANIEWSKI (UKSB Milenium Warszawa) 21:18 19:21, 21:17

1/4 Natan HEMER (5/7, UKS Korona Pabianice)  21:14, 21:14

1/2 Artur GWIAZDOWSKI (5/7, UKS Korona Pabianice) 21:14, 21:17

FINAŁ:  Łukasz CIMOSZ (1,KS Chojnik Jelenia Góra) 15:21, 14:21

Gra podwójna chłopców:

Sebastian Bilbin/ Sebastian Jaroszczuk   (1)

Grupa 1,

Maciej KRUSZYŃSKI (ZKB Maced Polanów)/ Patryk PANASIEWICZ (KS Chojnik Jelenia Góra) 21:15, 21:13

Łukasz HOMEL BKS Kolejarz Katowice)/Błażej KRAWCZYK (MKS Ząbki) 21:10, 21:10

Szymon CIEPLAK/Piotr SAWICKI (AZS WAT Warszawa) 21:13, 21:12