Ubezpieczeniowi prymusi

Ubezpieczeniowi prymusi

Miniony rok 2016 okazał się rekordowym w dotychczasowej działalności firmy RESO Europa Service. W ciągu ostatnich 12 miesięcy RESO zebrała ponad 236 mln zł przypisu ze sprzedanych polis, co stanowi wzrost o 270% w porównaniu do 2015 roku. Te wyniki czynią z suwalskiego przedsiębiorstwa jedną z najprężniej rozwijających się firm ubezpieczeniowych w Polsce.

RESO rozpoczęła swoją działalność w październiku 2005 roku z czteroosobową załogą. Wraz z rozwojem spółki ilość pracowników rosła. Na koniec grudnia 2016 r. zatrudniano 127 osób. Do połowy lutego 2017 przyjęto kolejnych 12 pracowników.

Świadczy to o dynamice rozwoju przedsiębiorstwa, jednak nie ukrywamy, że wzmocnienie naszych kadr w tak krótkim czasie w Suwałkach było nie lada wyczynem – powiedział Bronisław Woźnialis, współzałożyciel i Prezes Zarządu RESO. Poszukujemy wysokiej klasy specjalistów, menadżerów i informatyków. Z tego powodu nasza załoga jest międzynarodowa, pracują u nas Polacy, Litwini, Łotysze, mamy też jedną osobę z RPA.

Praca w branży ubezpieczeniowej jest trudna i wymagająca, dlatego średnia pensja w RESO przekracza 5 tys. zł. Zarząd firmy postanowił wynagrodzić wszystkich pracowników za 2016 rok i wypłacił im dodatkowe premie o łącznej wartości ponad 700 tys. zł.

RESO oferuje również swoim pracownikom pakiety socjalne: karnety na siłownię, kurs tańca czy bilety na koncerty lub spektakle teatralne. W firmie funkcjonuje już od kilku lat pracowniczy program emerytalny, a w trakcie przygotowania jest pakiet ubezpieczenia medycznego dla pracowników.

Polski rynek ubezpieczeniowy

RESO oraz jej partner – Balcia Insurance SE mogły pochwalić się największą dynamiką sprzedaży za 2016 rok wśród firm, które posiadają przynajmniej 1% udziału na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z suwalską spółką współpracuje obecnie ponad 5,2 tys. pośredników ubezpieczeniowych w całym kraju.

Udało nam się spokojnie przejść przez trudną dla rynku wojnę cenową, z którą mieliśmy do czynienia od grudnia 2012 r. do stycznia 2016 r. – dodaje Prezes Zarządu RESO.

Koniec wojny cenowej, wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące likwidacji szkód, wzrost wypłacanych odszkodowań, działalność kancelarii odszkodowawczych czy nałożenie na zakłady ubezpieczeniowe na początku 2016 roku podatku od aktywów to niektóre przyczyny wzrostu cen za ubezpieczenie OC komunikacyjne.

To nie koniec podwyżek jakie czekają kierowców – tłumaczy Bronisław Woźnialis. Aby polisy OC stały się rentowne dla towarzystw ubezpieczeniowych, muszą wzrosnąć o kolejne 30%.

Społeczna odpowiedzialność RESO

Rok 2016 był dla RESO najaktywniejszym okresem w historii działalności spółki także w aspekcie społecznej odpowiedzialności biznesu i działalności sponsoringowej. „RESO Gala Karate”, „RESO Wake Cup”, „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” czy RESO Suwałki Football League to tylko niektóre wydarzenia sponsorowane przez spółkę. Do tego dochodzi stała współpraca z Salosem i Akademią 2012, a także sponsoring wydarzeń kulturalnych przy współpracy z SOK – Jubileusz 65-lecia ZPiT „Suwalszczyzna” oraz XIII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”.

Żyjemy i pracujemy w Suwałkach. Swoistym patriotyzmem lokalnym jest nasze uczestnictwo w imprezach kulturalnych i sportowych miasta – mówi Bronisław Woźnialis.  W tym roku będziemy sponsorem jubileuszowej 10. edycji Suwałki Blues Festival – zapowiada Prezes Zarządu RESO.

Top