„Suwalszczyzna” wśród nominowanych

„Suwalszczyzna” wśród nominowanych

Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” znalazł się wśród finalistów XIV edycji nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego – Podlaskiej Marki. To jedyna suwalska nominacja do tej wojewódzkiej nagrody.  Od dziś (13 marca) można już głosować na ZPiT „Suwalszczyzna” w głosowaniu internetowym.

W kategorii Kultura nominowani są: Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Białostocki Teatr Lalek.

Członkowie Kapituły Nagrody Podlaska Marka wybrali 21 firm, wydarzeń, inicjatyw które ostatecznie wezmą udział w walce o ten tytuł. Zwycięzców poznamy we wtorek 24 kwietnia podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Kapituła zbierze się jeszcze raz i spośród nominowanych wybierze zwycięzców w siedmiu kategoriach, ale swoją nagrodę wybiorą w głosowaniu internetowym mieszkańcy. Od 13 marca przez trzy kolejne tygodnie (do 2 kwietnia) można głosować na swojego kandydata na stronie www.podlaskamarka.pl.

Przypomnijmy, że w tym roku do nagrody Podlaska Marka w siedmiu kategoriach zgłoszono 220 kandydatur. Ostatecznie – po weryfikacji – Kapituła wybierała 21 finalistów ze 180 kandydatur.

Źródło: Wrota Podlasia

Top