Zakończyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców Szkolnego Związku Sportowego.

Drużyny reprezentujące suwalskie szkoły zdeklasowały rywali z całego województwa. Wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 10 w Suwałkach, Gimnazjum nr 7 w Suwałkach oraz II Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach na co dzień trenują i reprezentują SUKSS Suwałki w rozgrywkach klubowych.

W Igrzyskach Dzieci w Siatkówce Chłopców drużyna Szkoły Podstawowej nr 10 zdobyła tytuł Mistrza Województwa nie tracąc ani jednego seta w całych rozgrywkach. Suwalczanie w finale pokonali zespół Szkoły Podstawowej nr 21 w Białymstoku 2:0. Tym samym Szkoła Podstawowa nr 10 awansowała do Finału Ogólnopolskiego w Głuchołazach, gdzie zajęła wysokie dziewiąte miejsce.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców drużyna Gimnazjum nr 7 w Suwałkach również zdobyła tytuł Mistrza Województwa. Suwalczanie po bardzo zaciętym pojedynku pokonali ZSP 4 Białystok 2:1. Jako Mistrzowie Województwa reprezentowali oni nasze miasto w Finale Ogólnopolskim, w którym zajęli bardzo dobre ósme miejsce.

Rozgrywki szkół to nie tylko siatkówka halowa, ale również siatkówka plażowa. Dzięki boiskom do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej nr 10, nasi uczniowie mieli możliwość trenowania również tej dyscypliny. Tu także udowodnili, że w województwie nie mają sobie równych.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej drużyna Gimnazjum nr 7 w Suwałkach zdobyła tytuł Mistrzowski pokonując w meczu finałowym drużynę ZSP 4 Białystok.

Również w najstarszej kategorii wiekowej rozgrywek SZS, Licealiadzie Województwa Podlaskiego w siatkówce plażowej chłopców suwalczanie okazali się najlepsi. Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach zdobyła tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego, wygrywając w meczu finałowym z drużyną VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku 2:1.

Podsumowując, suwalskie szkoły zdobyły cztery złote medale w siatkówce chłopców, oraz w dwóch kategoriach znalazły się w pierwszej dziesiątce w kraju. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagą, że z roku na rok konkurencja w tej dyscyplinie sportowej jest coraz silniejsza.

Źródło: Bartosz Jasiński