Suwalski Finał WOŚP

Suwalski Finał WOŚP
  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał w Suwałkach. Na suwalskich ulicach kwestowało prawie stu wolontariuszy, którzy w tym roku zbierali pieniądze na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.  W Suwałkach zebrano ponad 116 tys. zł. To jest o ponad 20 tys. zł więcej niż przed rokiem. W czasie suwalskiej zbiórki po raz pierwszy cała zawartość tacy po mszy św. w suwalskiej parafii ewangelicko-augsburskiej trafiła do puszki wolontariusza WOŚP.

Suwalska zbiórka tegorocznej WOŚP rozpoczęła się podczas pierwszoligowego meczu Ślepska Suwałk. Potem zbierano w czasie otwartego turnieju badmintona zorganizowanego przez stowarzyszenie Aktywni Suwalczanie i koncertu galowego w „Rozmarino”.

Najwięcej suwalczan pojawiło się w dniu Finału w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji  oraz w Parku Marii Konopnickiej w czasie koncertów i nietypowego „Światełka do Nieba”. Na scenie zaprezentowały się: suwalski zespół KEYS, Błękitny Nosorożec z Hajnówki, Milano, Paweł Świernalis z zespołem oraz Verba. Tak, jak w całym kraju o dwudziestej pojawiło się „Światełko do Nieba. W tym roku organizatorzy suwalskiej WOŚP pomyśleli o zwierzętach, które boją się huku fajerwerków. Suwalczanom zaprezentowano pokaz specjalnych reflektorów z muzyką na żywo.

W hali OSiR przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. premierę ogromnej gry o Suwalszczyźnie wymyśloną przez suwalską Bibliotekę Publiczną, pokazy sztuk walki oraz elementów samoobrony KRAV MAGA, pokazy sztuk walki zaprezentowane przez Berserker’s Team Junior, Suwalski Klub Karate Kyokushin oraz bokserską sekcję OSiR i pokaz sztuk walki TAKEWONDO.

Nie zabrakło innych atrakcji dla młodszych i starszych. Były zajęcia ruchowe dla dzieci Baby Football, strzelnica zorganizowana przez Perun, zumba z Studio Dance-Fit Lidia Kulik i fitness z Salomeą Berdziewską oraz animacje i zabawy prowadzone przez BAJKOWO oraz utalentowane suwalskie licealistki. Były też spotkania z piłkarzami Wigier i siatkarzami Ślepska oraz meeting i show z YouTuberami.

Nad Zalewem Arkadia blisko dwustu biegaczy rywalizowało w III Suwalskim Biegu „Policz się z cukrzycą” przygotowany przez Fundację Kierunek Ultra. Było też morsowanie z Morsami z Suwałk, Krasnopola, Ełku, Olecka i Bakałarzewa.

W Parku Naukowo-Technologicznym można było posłuchać koncertu w wykonaniu: Moniki Bogdanowicz, Bifrost, zespołu z Uniwersytetu III Wieku oraz Nanga Parbat. Poza tym zaprezentowano symulacje jazdy karetką, pokazy ratownictwa medycznego przygotowane przez Park Naukowo-Technologiczny oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, pokazy wizażu i fryzjerstwa ,,Piękna zimą”, warsztaty z makijażu, konkursy z nagrodami, „Zimowa Metamorfoza” zaprezentowana przez studentki PWSZ.

Na lodowisku przy Szkole Podstawowej nr 11 rozegrano mecz hokejowy, w którym Białe Miśki zmierzyły się z Sąsiadami. Na rzecz WOŚP zagrał też suwalski zespół Zmiana Wachty. W dniu Finału kursował bezpłatny Wesoły Autobus.  Patronat medialny nad suwalskim finałem WOŚP sprawował Dwutygodnik Suwalski.

Top