Suwalska młodzież w Niemczech

Suwalska młodzież w Niemczech

15-osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach wraz z opiekunami po raz kolejny spotkała się z uczniami i nauczycielami z zaprzyjaźnionej Friedrich- Dethloff-Schule w Waren (Müritz). Tym razem spotkanie odbyło się w Niemczech.

Zakwaterowani u rodzin swoich niemieckich rówieśników uczniowie z Suwałk uczestniczyli w lekcjach prowadzonych w tamtejszej szkole, zwiedzili budynek Landtagu w Schwerinie, wykonywali ciekawe eksperymenty w Centrum Lotów Kosmicznych DLR Neustrelitz oraz poznali najważniejsze zabytki partnerskiego miasta. W miłej atmosferze przebiegło spotkanie z burmistrzem Waren,  Norbertem Möllerem.  Były też inne atrakcje, na przykład jazda drezynami czy pływanie łodziami Drachenboot. Aktywnie spędzany czas był znakomitą okazją do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Systematyczna współpraca obu miast i szkół bardzo cieszy, wzbogaca o nowe doświadczenia, daje możliwość poznania miasta partnerskiego i jego okolic, owocuje nawiązaniem nowych kontaktów i przyjaźni. Wyjazd w ramach szkolnej wymiany młodzieży zorganizowany był dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

Top