Suwalska Karta Mieszkańca

Startuje nabór wniosków do Suwalskiej Karty Mieszkańca. Władze Miasta Suwałki od poniedziałku (2 lipca) zapraszają do 5 różnych punktów, gdzie przeszkoleni pracownicy przyjmą wszelkie niezbędne dokumenty. Już dziś warto zapoznać się co jest potrzebne do złożenia wniosku.

– Już wielokrotnie wspominałem, że Suwalska Karta Mieszkańca to kompleksowy program działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców Suwałk. Mam nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta będą chętnie korzystali z propozycji które stworzy dla nich właśnie ta inicjatywa – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Wnioski będą przyjmowane w 5 punkach na terenie całego miasta. Te punkty to:

  • Aquapark, ul. Papieża Jana Pawła II 7 (pon. – pt. 9.00 – 17.00)
  • Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Szpitalna 66 (pon. – pt. 9.00 – 17.00)
  • Hol hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Wojska Polskiego 2 (pon. – pt. 9.00 – 17.00)
  • Urząd Miejski w Suwałkach, przy Straży Miejskiej, ul. Noniewicza 71A (pon. – pt. 9.00-17.00 oraz sob. 10.00 -14.00)
  • Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach, ul. Noniewicza 71A (pon. 8.00 – 16.00, wt. – pt. 7.30 – 15.30)

W miarę możliwości Suwalska Karta Mieszkańca będzie wydawana wnioskującym na bieżąco, ale zgodnie z przepisami mamy na to 30 dni. Wszystko zależy od zainteresowania programem. Ulgi w ramach Suwalskiej Karty Mieszkańca będą obowiązywały od
1 września tego roku.

Suwalska Karta Mieszkańca ma cztery wersje:

  • Karta zwykła – kolor biały
  • Karta rodziny wielodzietnej – kolor zielony
  • Karta osoby niepełnosprawnej – kolor niebieski
  • Karta seniora – kolor żółty

Formularze wniosków można pobrać ze strony Urzędu Miejskiego w Suwałkach. W zakładce ,,Dla Mieszkańca” powstała specjalna pozdakładka – ,,Suwalska Karta Mieszkańca”, w której znajdują się wszystkie potrzebne informacje, wzory kart i formularze wniosków. Tam też znajdą Państwo przekierowanie do strony internetowej Cyfrowego Urzędu, gdzie też są niezbędne informacje dotyczące Karty i formularze. Oczywiście formularze będą też dostępne we wszystkich punktach składania wniosków.

Dokument będzie uprawniał do wielu zniżek i preferencji, m.in. bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży czy tańszych biletów dla pozostałych uczestników programu, tańszych biletów do Aquaparku Suwałki i innych obiektów sportowych Miasta Suwałki a także do zniżek przy zakupie biletów wstępu do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Posiadanie Suwalskiej Karty Mieszkańca będzie również uprawniało do korzystania z bezpłatnych przedszkoli prowadzonych przez miasto Suwałki. Wysokość zniżek jest zależna od grupy, do której jest skierowana. Tabela zniżek jest również dostępna na stronie internetowej urzędu www.um.suwalki.pl w zakładce ,,Suwalska Karta Mieszkańca”.

– Bardzo cieszę się, że finalizujemy ten program. Suwalska Karta Mieszkańca to bardzo szerokie przedsięwzięcie adresowane do różnych mieszkańców naszego miasta, nie tylko do seniorów, nie tylko do rodzin wielodzietnych, ale również do osób niepełnosprawnych i po prostu do zwykłych mieszkańców. Podchodzimy do tego kompleksowo i proponujemy inicjatywę, która ma na celu zmniejszenie obciążeń finansowych mieszkańców Suwałk. Jest ona również zachętą do częstszego korzystania z infrastruktury sportowej, oferty kulturalnej proponowanej przez miasto czy komunikacji miejskiej – podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

 

Suwalki524

Top