Bez medali młodzi suwalscy lekkoatleci LUKS Hańcza zakończyli drugi dzień XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Poznaniu. Kornel Rybacki zajął ósmą lokatę w biegu na 400 m ppł z czasem 57,23 sek. Dziewiąty w pchnięciu kula chłopców był Kamil Brankiewicz z rezultatem 15 m 30 cm. Siódme miejsce w finale B na 400 m ppł dziewcząt zajęła Gabriela Staniewicz z czasem 67,08 sek. Do finałów nie udało się awansować Emilii Michałowskiej w skoku wzwyż dziewcząt i Gabrieli Butkiewicz w rzucie oszczepem dziewcząt, która zajęła dopiero czternaste miejsce w eliminacjach chociaż przed startem miała drugi wynik w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Kornel Rybacki wystartuje jeszcze w biegu na 110 m ppł.