W Giżycku odbył się Turniej Karate Shinkyokushin o Puchar Wielkich Jezior Mazurskich. Na turnieju był obecny również Mikołaj, który podczas rozpoczęcia wręczył wszystkim uczestnikom słodki prezent. Na zawody przyjechało 248 zawodników z dziesięciu klubów z Makroregionu Północno Wschodniego. Suwalski Klub Karate wystawił ekipę 35 zawodników w przedziale wiekowym od 8 do 17 lat. Opiekunami naszej drużyny Byli sensei Marcin Wasilewski i sempai Jarek Anzulewicz. Shihan Marek Krejpcio był sędzią. Nasi zawodnicy na koniec roku nie zawiedli, zdobyliśmy 17 medali indywidualnie 6 złotych, 6 srebrnych i          5 brązowych. Na koniec zawodów okazało się, że Puchar Wielkich Jezior Mazurskich jedzie z nami do Suwałk – nasza drużyna zdobyła I miejsce przed Szczytnem i Ostrołęką. Na koniec zawodów nasz zawodnik Mateusz Wysocki wygrał specjalną mikołajkową nagrodę – model latającego drona, którą oczywiście wręczył mu sam Mikołaj. To był nasz ostatni sukces i wyjazd na zawody w tym roku. Mamy nadzieję ze w roku 2016, damy radę zdobyć więcej medali i wygrać więcej zawodów.

Podsumowanie startów w roku 2015:

Zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin w tym roku startowali na zawodach 11 razy. Zaczęli od Mistrzostw Województwa i Makroregionu, następnie były dwa starty na kwalifikacjach do Mistrzostw Europy i trzy razy na Mistrzostwach Polski – juniorów, młodzieżowców i seniorów. Dwukrotnie suwalczanie wystartowali na Mistrzostwach Europy. Zawodnicy w sumie w 2015 roku zaliczyli 183 starty. Zdobyli 107 medali – 31 złotych, 34 srebrne i 42 brązowe. Na Mistrzostwach Polski zdobyliśmy 10 medali – 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Dwukrotnie zdobyliśmy Drużynowe Mistrzostwo Polski Polskiego Związku Karate – na Mistrzostwach Polski Juniorów i po raz pierwszy historyczne Mistrzostwo Polski Seniorów. Najcenniejsze medale są jednak na Mistrzostwach Europy. Nasi zawodnicy w tym roku zdobyli ich 5. Na Mistrzostwach Europy Juniorów 4 medale. Srebrny zdobył Daniel Biłbak w kumite do 60 kg, dwa brązowe Damian Biłbak w kumite do 55 kg i w kata, czwarty medal zdobył Michał Karpowicz w kata. Na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców Michał Karpowicz zdobył swój drugi medal w tym roku, był to medal brązowy w kategorii Młodzieżowców U-22 w konkurencji kata.