Dwa medale wywalczyli zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate w Chełmie na 43 Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate Kyokushin. Mateusz Krejpcio wywalczył złoty medal w kategorii do 75 kg. Wojciech Żytkiewicz zdobył brązowy medal w kategorii 80 kg.

51 klubów z całej Polski wystawiło 105 najlepszych swoich zawodników do rywalizacji w kategoriach wagowych w kumite. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach kobiecych i sześciu męskich.
Złoty medal Mateusza Krejpcio daje mu już po raz drugi tytuł Mistrza Polski Seniorów. W roku 2015 po raz pierwszy zdobył złoty medal na najważniejszych Mistrzostwach w Polsce. W ubiegłą sobotę powtórzył ten sukces. Mateusz Krejpcio stoczył trzy walki. Wszystkie wygrał bez dogrywek. Pierwszą wygrał przez jednogłośne wskazanie sędziów z Krzysztofem Strójem z Bukowna. W drugiej pokonał przed czasem Marcina Krupę z Dzierżoniowa. W walce finałowej spotkał się z Markiem Madejem z Zielonej Góry i wygrał z nim w pierwszej rundzie, poprzez wskazanie sędziów 3 do 2.
Medal Wojciecha Żytkiewicza w kategorii do 80 kg, jest miłą niespodzianką. Po raz pierwszy startował on w tej kategorii wagowej. Pierwsza walkę wygrał jednogłośnie z zawodnikiem z Tarnowskich Gór. W drugiej walce niestety otrzymał nieprzepisową technikę na twarz, wykonaną łokciem. Wskutek faulu, W. Żytkiewicz  nie mógł dalej walczyć, a przeciwnik z Opola został zdyskwalifikowany. Niestety suwalski karateka nie mógł też walczyć w następnej walce, wskutek czego został sklasyfikowany na trzecim miejscu i