To był świetny występ zawodników MUKS Olimpijczyk Suwałki na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Olsztynie.
Podopieczni Katarzyny Salweckiej, Celiny Szmajdy i Edwarda Deca, przywieźli do Suwałk 28 medali i Puchar Najlepszego Klubu (13-latkowie). Wśród dwunastolatków młodzi suwalscy pływacy zajęli drugie miejsce.

12-latkowie zdobyli 10 medali – 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe:

1. Filip Kosiński zdobył 4 złote medale – 100 m stylem motylkowym, 400 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym.
  2. Zuzanna Sztukowska zdobyła 2 srebrne medale – 100 m i 200 m stylem klasycznym.
  3. Julia Gwaj wywalczyła 2 brązowe medale – 100 m i 200 m stylem grzbietowym.
  4. Sztafeta 4×50 m stylem zmiennym i 4×50 m stylem dowolnym w składzie Julia Gwaj, Zuzanna Sztukowska, Natalia Żyła i Filip Kosiński zdobyła 2 srebrne medale.

Natomiast 13-latkowie wywalczyli łącznie 18 medali – 10 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych:

1. Michał Owsiejew wywalczył 4 złote medale – 100 m i 200 m stylem klasycznym, 200 m stylem zmiennym i 400 m stylem dowolnym.
  2. Karolina Szyszko zdobyła 3 złote medale – 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem grzbietowym i 200 m stylem klasycznym oraz 1 srebrny – 100 m stylem grzbietowym.
  3. Miłosz Węgrzynowicz wywalczył złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz brązowy medal na 400 m stylem dowolnym.
  4. Paweł Milewski zdobył srebrny medal – 200 m stylem klasycznym oraz brązowy medal – 100 m stylem klasycznym.
  5. Kamil Życzkowski wywalczył srebro na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz brąz na 200 m stylem grzbietowym.
  6. Paweł Januszanis zdobył z brązowym medalem – 200 m stylem klasycznym.
  7. Adrian Jodzio zdobył brązowy medal – 100 m stylem grzbietowym.
  8. Sztafeta 4×50 m stylem zmiennym i 4×50 m stylem dowolnym w składzie Karolina Szyszko, Adrian Jodzio, Michał Owsiejew i Kamil Życzkowski zdobyła 2 złote medale.

Źródło: MUKS Suwałki