Zawodnicy Szkolnego Uczniowskiego Klubu Sportu Siatkarskiego Suwałki wygrali Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodzików o Puchar Prezesa Białostockiej Akademii Siatkówki.

W dniach 21-22.11.2015r. w Białymstoku odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodzików o Puchar Prezesa Białostockiej Akademii Siatkówki. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym (6 drużyn). W turnieju udział wzięły czołowe drużyny z naszego makroregionu. Rewelacyjnie spisała się drużyna SUKSS Suwałki, która wygrała wszystkie mecze.

W pierwszym meczu suwalczanie pokonali 2:1 zespół Serbinów Biała Podlaska, który w 2013 roku zdobył Mistrzostwo Polski. W drugim meczu nasz zespół nie dał szans drużynie Olimp Ostrołęka wygrywając 2:0. W trzecim meczu SUKSS spotkał się z liderem ligi młodzików województwa mazowieckiego, zespołem Metro Warszawa, który w 2014 roku uplasował się na 7 miejscu w Polsce. Suwalczanie postawili twarde warunki drużynie ze stolicy i wygrali 2:0. Czwarty mecz turnieju to derby Podlasia. SUKSS zmierzył się z gospodarzem turnieju, brązowym medalistą Mistrzostw Polski z 2014 roku BASem Białystok. Pierwszy set to koncertowa gra SUKSSu i wygrana 25:16. W drugim secie to gospodarze dyktowali warunki wygrywając 25:18. Tie break to jak zawsze „gra nerwów”. Przy zmianie stron Białostoczanie prowadzili 8:2. Jednak suwalscy zawodnicy nie poddali się, pokazali, że zawsze walczą do końca i wygrali trzeci set 15:12, a cały mecz 2:1. Ostatnim przeciwnikiem była drużyna Huraganu Wołomin. Suwalczanie gładko wygrali 2:0 tym samym wygrywając cały turniej.

Skład zespołu rocznika 2001: Jakub Hołubowicz (kapitan), Bartosz Mikielski, Damian Krakowski, Mateusz Mendak, Jakub Żuchowski, Dawid Rusak, Tomasz Zakrzewski, Grzegorz Zawadzki, Jakub Zdancewicz, trener Bartosz Jasiński. Najlepszym zawodnikiem zespołu wybrany został rozgrywający Bartosz Mikielski.