Srebrny jubileusz suwalskiego SALOS

Srebrny jubileusz suwalskiego SALOS

Obchody 25-lecia Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS w Suwałkach połączono z inauguracją XXII Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu.

Podczas jubileuszowego spotkania w SOK zasłużeni działacze zostali uhonorowani medalami 25-lecia. Oficjalnego otwarcia Igrzysk dokonał prezes Salezjańskiej Organizacji Sportowej RP prof. Zbigniew Dziubiński. Wszystko odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Był symboliczny ogień olimpijski i przysięga sportowców, w której zobowiązali się do walki zgodnie z zasadami fair play. Życzenia oraz gratulacje złożyli m.in.: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałki i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący suwalskiej Rady Miejskiej.

– SALOS Suwałki od lat uczestniczy w mieście w wychowaniu dzieci i młodzieży poprzez sport i zdrową rywalizację. Jest wiarygodnym partnerem dla samorządu – powiedział prezydent Cz. Renkiewicz.

A wszystko to odbywa się zgodnie z ideą św. Jana Bosko. Przez 25 lat istnienia suwalskiego SALOS w jego zajęciach sportowych uczestniczyło ok. 10.000 dzieci i młodzieży. Tę organizację w Suwałkach przed 25 laty założył salezjanin ks. Andrzeja Kurto. A jej pierwszym prezesem był Andrzej Turowski. Kolejni prezesi to: Stanisław Zaborowski, Mirosław Hartung i obecnie Dariusz Ułanowicz.

Przez dwa dni w czterech suwalskich halach sportowych rywalizowało prawie 350 dziewcząt i chłopców w turnieju w futsalu. Największe sukcesy w nim odniosły drużyny Salos Róża Kutno. Suwalska młodzież wywalczyła jeden brązowy medal w rywalizacji chłopców w grupie A. Salos Róża Kutno otrzymała Puchar Fair Play Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, a Salos Dobieszczyzna została wyróżniona Pucharem PWSZ Suwałki za walory kulturalno-moralne.

Więcej na: www.dwutygodniksuwalski.pl

Top