Ślepsk z nowym sponsorem i trenerem

Ślepsk z nowym sponsorem i trenerem

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej władze suwalskiego Ślepska, który niedawno wygrał zmagania w I lidze i przypieczętował swój awans do PlusLigi, poinformowały o tym, że do klubu dołącza nowy sponsor tytularny. To jedna z największych firm w Suwałkach i czołowy w Europie producent mebli metalowych – Malow. Przez dwa kolejne sezony rozgrywek drużyna nosić będzie nazwę Ślepsk Malow Suwałki. W PlusLidze drużynę poprowadzi Andrzej Kowal, wieloletni trener Asseco Resovii Rzeszów.
– Po tym wielkim sukcesie, którym żyjemy do dziś, klub potrzebuje wsparcia finansowego. Cieszę się, że znalazła się firma, która dołączyła do tytularnych sponsorów drużyny. Mam nadzieję, że znajdą się inni – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który zadeklarował, że Ślepsk Malow Suwałki będzie wspierany na takich samych zasadach, jak chociażby klub Wigry Suwałki.
Obecnie Wojciech Winnik prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki, który pochłonięty jest kwestiami formalno-prawnymi związanymi z wejściem suwalskiej drużyny do najwyższej ligi siatkarskiej w Polsce ocenia, że proces akredytacji jest zakończony w ok 70%.
– Myślę, że do końca maja ostatecznie potwierdzimy, że w sezonie 2019/2020 gościć będziemy w gronie drużyn z PlusLigi – poinformował W. Winnik, który również przedstawił nazwisko nowego trenera. Będzie to Andrzej Kowal, który razem z Asseco Resovia Rzeszów zdobywał mistrzostwo Polski oraz był drugi
w Lidze Mistrzów i Pucharze CEV.
Henryk Owsiejew – przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Malow poinformował, że wejście jego firmy do klubu jako sponsora tytularnego było niczym więcej, jak obietnicą daną kilka lat temu.
– Obiecałem, że jeżeli drużyna awansuje do Plus Ligi, to ja przeznaczę identyczne środki finansowe na działalność klubu, jak stocznia jachtowa Ślepsk Augustów. Słowa dotrzymuję. Nie zrywamy z badmintonem, dalej będziemy sponsorem SKB Litpol-Malow Suwałki – powiedział H. Owsiejew.
– Były wielkie emocje, teraz czas na wielką pracę. Jest nas trzech: Miasto Suwałki, Ślepsk, Malow. Razem możemy więcej – podsumował spotkanie Michał Wiszniewski ze stoczni jachtowej Ślepsk Augustów.
Prezes klubu W. Winnik, który negocjował z trenerem A. Kowalem zapowiada, że w zespole pozostanie 7-8 zawodników, z których kilku ma ważne kontrakty, a przyjdzie 5-6 nowych.

***
Suwalska siatkówka z tradycjami

Niewielu kibiców pamięta, że siatkówka męska ma, po piłce nożnej, najdłuższe tradycje z zespołowych dyscyplin sportowych uprawianych w Suwałkach. Męska sekcja siatkówki w Wigrach powstała w roku 1964, a jej trenerem był Henryk Burba. Siatkarze bez powodzenia grali o awans do II ligi (obecnie I liga). Siatkarską przygodę w Wigrach rozpoczynali m.in. Krzysztof Olszewski (grał w I-ligowej Gwardii Wrocław z takimi gwiazdami jak Lech Łasko, Maciej Jarosz czy Ireneusz Kłos) oraz Jerzy Skrobecki (trener Pałacu Bydgoszcz – mistrzów Polski oraz trener reprezentacji Polski kobiet). Siatkarską sekcję w Wigrach rozwiązano przed 30 laty. A potem w 2009 r. nastał czas Ślepska Suwałki. Warto pamiętać, że od kilku lat sukcesy w młodzieżowej siatkówce odnosi SUKSS Suwałki.

Top