Rodzina 500 Plus w Suwałkach

Rodzina 500 Plus w Suwałkach

 

Ponad 6 600 dzieci skorzysta ze  świadczeń w ramach rządowego programu Rodzina 500 Plus na podstawie wniosków, które do połowy maja przyjął Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach. W kwietniu wypłacono w Suwałkach ponad 2,1 mln zł na świadczenia wychowawcze dla ponad 4 200 dzieci w ramach  programu Rodzina 500 Plus.

Suwalski MOPS podsumował pierwsze tygodnie działania rządowego programu Rodzina 500 Plus. W tym czasie przyjęto 4 224 wnioski, które opiewają na 6 611 dzieci. To więcej niż przewidywał rząd.

– Ministerstwo zakładało, że w Suwałkach będzie to około 6,5 tysiąca dzieci, więc już przekroczyliśmy tą liczbę-   powiedział Leszek Lewoc, dyrektor MOPS. Zdaniem dyrektora uprawnionych dzieci w Suwałkach będzie około 7- 7,5 tysiąca. To dopiero półmetek czasu na składanie wniosków.
Pieniądze wypłacane są na bieżąco, a rekordzistka w Suwałkach dostaje 4,5 tysiąca złotych miesięcznie. Prawie wszyscy otrzymują pieniądze na konta, tylko 80 osób odebrało gotówkę. 20 maja będzie kolejna wypłata tego świadczenia wychowawczego.

Problemy z jakimi do tej pory spotkali się pracownicy MOPS to  wolny i awaryjny system informatyczny oraz błędy w ok. 80% wniosków internetowych.

 

 

 

Top