Na  jeziorze Wigry (w okolicach Zatoki Zadworze w Starym Folwarku oraz na Wigierskim Plosie) została rozegrana trzecia edycja Regat o Puchar Stowarzyszenia Wigierski Wiatr w klasie jachtów kabinowych. W regatach wzięło udział 18 załóg (49 żeglarzy i żeglarek) z klubów wigierskich oraz spoza Suwałk.

Trasa regat

Trasę regat stanowił 1 wyścig turystyczny ze startem w Zatoce Zadworze, dwoma okrążeniami na trasie: wyspa trzcinowa u ujścia  zatoki Hańczańskiej i boja w Zatoce Zadworze i metą przy ośrodku wypoczynkowo – żeglarskim OSiR w Starym Folwarku. Regaty odbyły się w dość dobrych warunkach wiatrowych z wiatrem o sile 2-3 w skali Beaufort’a wiejącym  z kierunku południowo – zachodniego z odkrętkami. Regaty sędziował Arkadiusz Budzik (podziękowania od WW).

Wyniki

Zwyciężyła załoga jachtu TRZECH BUDRYSÓW (Saturn 25) ze sternikiem Jerzym Ordyłowskim. Drugie miejsce zajęła załoga jachtu JOLA (Tango 730) ze sternikiem Leszkiem Fałtynowiczem. Trzecie miejsce zajęła załoga jachtu WIGRASZEK 18.8 ze sternikiem Tadeuszem Mackiewiczem. Zwycięzcy pokonali trasę w czasie 2h 26 min 51 sek. Regaty zakończyły się rozdaniem uczestnikom pucharów i dyplomów oraz wspólnym ogniskiem z szantami.

Źródło: Andrzej Czatrowski.