Rafał Grząka i Suwalska Orkiestra Kameralna

Rafał Grząka i Suwalska Orkiestra Kameralna

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie poleca czerwcowy koncert kończący 11. sezon artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Usłyszymy największe hity muzyki filmowej oraz klasyczne utwory Astora Piazzolli i Richarda Galliano. Z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza, wystąpi gość specjalny, wirtuoz akordeonu i bandoneonu, pochodzący z Suwałk Rafał Grząka.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury. W programie największe przeboje muzyki filmowej: tematy z „Ojca Chrzestnego”, Sunrise Sunset”, „Love Story”, „Różowej Pantery” oraz klasyczne „Libertnago”, „Oblivion”, „Adios Nonino”, Astora Piazzolli i „Opale Concerto” Richarda Galliano.

Rafał Grząka jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jego zespół KlezmaFour otrzymał prestiżową nagrodę City Winery of New York podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). Od lat uczestniczy w życiu artystycznym i organizacyjnym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich. Udziela się jako muzyk sesyjny w Polskim Radiu i Telewizji. Koncertował w USA, Canadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Chinach, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Litwie, Łotwie, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii.

W maju 2014 roku ukazała się płyta jednego z jego projektów, kwartetu Cup of Time, Cup of Time plays Namysłowski z gościnnym udziałem Zbigniewa Namysłowskiego. Album został wybrany płytą roku w kategorii jazz przez magazyn HiFi i muzyka. 10 sierpnia 2016 roku odbyła się premiera koncertowa jego najnowszej płyty Rafał Grząka/Atom String Quartet – Atom Accordion Quintet. Album doczekał się nominacji do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2016 w kategorii muzyka współczesna.

BILETY <http://bilety.soksuwalki.eu/rezerwacja/numerowane.html?id=1109>

NORMALNE – 30 zł dostępne na <http://www.bilety.soksuwalki.eu> www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie SOK.

ULGOWE – 15 zł dostępne w kasie SOK. Rezerwacje: tel. 87/ 563 85 18.

<http://soksuwalki.eu/ojciec-chrzestny-love-story-i-rozowa-pantera-na-koniec-sezonu/>

Top