Na inaugurację 16. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali we własnej hali z zespołem Vervy Warszaw Orlen Paliwa 0:3 (22:25, 21:25, 23:25). W poprzednim spotkaniu tych drużyn również triumfowali Warszawianie, którzy prowadzą w tabeli rozgrywek, z tylko jedną porażką na koncie. Mimo starcia z tak mocnym rywalem zawodnikom z Suwałk nie brakowało woli walki i każdy z setów kończył się niewielką różnica punktową. Jak zwykle nie zawiedli też kibice, którzy wypełnili Suwałki Arenę, by wesprzeć swoich zawodników, a także dzieci z okolicznych szpitali. W przerwie, po pierwszym secie boisko wypełniło się pluszowymi misiami, które trafią do chorych dzieci. Gorący doping kibiców nie wystarczył jednak do pokonania aktualnych wicemistrzów Polski. Goście z Warszawy dysponowali świetnym przyjęciem, a co za tym idzie również wysoką skutecznością w ataku. Najlepszym zawodnikiem stołecznej drużyny został przyjmujący Igor Grobelny, a wśród gospodarzy statuetka MVP po raz kolejny trafiła do Nicolasa Szerszenia. Mimo porażki Ślepsk Malow utrzymał 8. pozycję w tabeli i nadal ma szansę na grę w fazie play-off.  Kolejne spotkanie siatkarze z Suwałk rozegrają na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Natomiast 1.02.2020 o godz. 17.30 podejmą u siebie Jastrzębski Węgiel.