Półmetek programu i Drzwi Otwarte Ciepłowni. Zapraszamy do konkursu!

Półmetek programu i Drzwi Otwarte Ciepłowni. Zapraszamy do konkursu!

Na półmetku jest realizacja drugiej edycji programu „Ograniczania niskiej emisji na terenie miasta Suwałki” w 2017 r. Chodzi o pieniądze na wymianę systemu ogrzewania na ogrzewanie proekologiczne.

Do tej pory miasto rozliczyło 40 spośród niespełna 90 zadań zgłoszonych do programu. Dotyczyły one 15 podłączeń do sieci gazowej, 2 do sieci cieplnej i 23 przypadków wymiany kotła.

W sumie umowy w 2017 roku o dotację na realizację zadania w ramach programu „Ograniczania niskiej emisji na terenie Gminy Miasta Suwałki” podpisało 89 osób, z tego:
11 na podłączenie do miejskiej sieci cieplnej, 49 na podłączenie do sieci gazowej i 29 na wymianę starego kotła na nowy.

– Warto przypomnieć, że w 2016 r. podczas I edycji Programu podpisano 47 umów na dotacje celową z budżetu Miasta na realizację programu „Ograniczania niskiej emisji na terenie Gminy Miasta Suwałki”, z tego: 14 na podłączenie do miejskiej sieci cieplnej – na kwotę 62 660,00 zł, 19 na podłączenie do sieci gazowej – na kwotę 57.000,00 zł oraz 14 na wymianę starego źródła na nowe – na kwotę 42.000,00 zł. Razem na realizację programu przeznaczyliśmy kwotę 161 660,00 – podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Aby jeszcze bardziej przybliżyć suwalczanom problemy niskiej emisji oraz zachęcić do skorzystania z przyjaznych środowisku źródeł ciepła Dni Otwarte Ciepłowni pod hasłem ,,MISJA-EMISJA” organizuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 października.

Pierwszego dnia Ciepłownię będą mogli odwiedzić uczniowie. Będzie prelekcja na temat przyczyn, skutków i metod ograniczania niskiej emisji, zwiedzanie zakładu, prezentacja sprzętu ciężkiego, quiz na temat niskiej emisji, prezentacja węzłów cieplnych budowanych w PEC, poczęstunek, gadżety i pamiątkowe zdjęcia.

Drugiego dnia do obiektów PECu będą mogli wejść suwalczanie. Organizatorzy przewidują przyjęcie dwóch grup o pełnych godzinach – 10.00 i 11.00. Na te godziny zostanie zapewniony transport autobusu miejskiego.

W programie tego dnia także prelekcja, zwiedzanie zakładu, ale też nietypowe konkursy, m.in. gwintowania rury preizolowanej na czas czy pompowania ciśnienia w wymienniku ciepła, także na czas, poczęstunek i pamiątkowe zdjęcie.

 

W związku z Dniami Otwartymi Ciepłowni zapraszamy Państwa do konkursu. Prezentujemy I zestaw pytań. Po rozstrzygnięciu zwycięzcy z I zestawu pojawią się kolejne pytania. Proszę śledzić naszą stronę.

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytania, odpowiedzi prosimy kierować na adres kontakt@dwutygodniksuwalski.pl, zwycięzcę poinformujemy drogą e-mailową, dodatkowo należy polubić i udostępnić nasz wpis na facebooku. Odbiór nagród w redakcji Dwutygodnika Suwalskiego.

I zestaw

1. Jakiego paliwa używa PEC do produkcji energii?

a) Gaz

b) Biomasa

c) miał węglowy

2.Jak nazywa się urządzenie w budynku, które dostarcza ciepło do pomieszczeń?

Nagrody ufundowało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

zdjęcie.: http://pec.suwalki.pl

Top