Nowy kompleks sportowy przy ZS nr 10 (foto)

Nowy kompleks sportowy przy ZS nr 10 (foto)

W środę 12 kwietnia uroczyście otwarto nowy kompleks sportowy, który będzie służył uczniom  Szkoły Podstawowej nr 10 im. Olimpijczyków Polskich oraz  Gimnazjum nr 7.

– Konsekwentnie inwestujemy w budowę boisk przyszkolnych. W ostatnich latach o takie obiekty wzbogaciły się Szkoły Podstawowe nr 4, 6 i 9, Zespoły Szkół nr 2, 5, 7 i 8. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem w tym roku wybudujemy nowoczesne boisko przy Zespole Szkół Technicznych  – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który na ręce dyrektor Zespołu Szkół nr 10 przekazał piłki do gry.

Przy ZS nr 10 powstało największe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią w Suwałkach. Dzięki sztucznemu oświetleniu można grać na nim po zmroku. Wzdłuż ogrodzenia wybudowano czterotorową bieżnię do biegów na 100 metrów oraz skocznię do skoku w dal i trójskoku. Obok boiska wybudowany został budynek stanowiący zaplecze sanitarno-szatniowe. W miejscu starego asfaltowego boiska do koszykówki wybudowano boisko wielofunkcyjne z poliuretanu. Uporządkowano teren wokół  boisk do siatkówki plażowej. Przy samej szkole powstał plac zabaw dla najmłodszych.

Koszt inwestycji to ponad 2,8 mln zł. Połowę tej kwoty Miasto Suwałki pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Galeria zdjęć:

Top