Mój Podatek Suwałkom

Mój Podatek Suwałkom

W piątek (10 czerwca) ośmiu z dziesięciu szczęśliwców odebrało swoje nagrody w loterii „Mój Podatek Suwałkom” – rozlicz swój PIT w Suwałkach. 10 osób wygrało nagrody o łącznej wartości 30.000 zł w tym nagrodę główną – bon zakupowy o wartości 10.000 zł. Zwycięzców loterii wylosowali 17 maja bezpośrednio podczas transmisji on-line suwalscy dziennikarze.

Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony PIT. Dla Suwałk to blisko 48%.

– Głównym powodem ogłoszonej przez nas loterii było zachęcenie osób, które są spoza Suwałk, a które tu mieszkają, pracują czy uczą się by w deklaracji podatkowej wskazały suwalski adres zamieszkania. Dzięki temu ich podatek trafi do Suwałk – powiedział dziś Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Gratuluję Państwu zwycięstwa i zapraszam na zakupy chociażby po nowy telewizor przed mistrzostwami Euro 2016 – żartował prezydent Suwałk.

Okazuje się, że efekt został osiągnięty ponieważ wśród osób, które odebrały dziś swoje nagrody były takie, które w Suwałkach rozliczyły się po raz pierwszy w życiu.

Loteria skierowana była do wszystkich osób, które rozliczyły deklarację podatkową PIT za 2015 rok w Suwałkach wskazując suwalski adres zamieszkania. Zarówno tych, którzy rozliczają się w Suwałkach od lat oraz tych, którzy zrobią to po raz pierwszy.

Top