W porannej sesji pierwszego dnia jubileuszowych 70. Mistrzostw Polski U20, które rozgrywane są w Suwałkach, obok licznych konkursów eliminacyjnych rozegrano finały w chodzie sportowym – złote medale wywalczyli Olga Niedziałek i Adrian Klonowski.

W gronie juniorek na 10 km wygrała Olga Niedziałek – ubiegłoroczna brązowa medalistka krajowego czempionatu juniorów w Suwałkach złoto zdobyła z czasem 49:20.12, lepszym o ponad 2 minuty od jej wyniku z Białej Podlaskiej. Zawodniczka z klubu WLKS Iganie Nowe pokonała na mecie o 7 sekund Zofię Kreję z Kołobrzegu, która uzyskała 49:27.97. Brązowa medalistka mistrzostw Polski – Małgorzata Centarska – przeszła 10 km po bieżni suwalskiego stadionu w 51:53.21.

Mistrzem Polski U20 w chodzie na 10 km został Adrian Klonowski – uzyskał on czas 44:27.81 i pokonał lidera krajowych tabel Arkadiusza Drozdowicza (dziś 46:07.23). Z brązowym medalem wyjedzie z Suwałk Kacper Kosecki – 46:34.70.

Oficjalne rozpoczęcie 70. Mistrzostw Polski U20 w lekkoatletyce zaplanowano na godz. 17.00 1 lipca.

Źródło: strona internetowa PZLA