Młode Wigry zwycięskie

Młode Wigry zwycięskie

Obchodom 70-lecia Wigier towarzyszyła niezwykle piękna impreza – Turniej im. Grzegorza Wołągiewicza, prezydenta Suwałk i wieloletniego prezesa klubu. To był już piąty turniej i – jak na mały jubileusz przystało – bardzo udany. Wzięło w nim udział czternaście zespołów z czterech państw: Litwy, Łotwy, Federacji Rosyjskiej i oczywiście z Polski. Najdalej mieli młodzi piłkarze z Krakowa, z tamtejszej Wisły, w której udanie gra wychowanek Wigier Patryk Małecki. Dla młodych piłkarzy (w turnieju grają chłopcy z rocznika 2008 i młodsi) mecze rozgrywane na pięknym stadionie przy licznej widowni była naprawdę niezwykłym przeżyciem.

Wszystkie spotkania były zacięte, wszystkie obfitowały w twarde pojedynki. Wygrali wychowankowie Akademii Wigry Suwałki, co dobrze rokuje na przyszłość.

Patronem Honorowym turnieju był Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Nagrody wręczała także Anna Naszkiewicz, wicemarszałek Sejmiku Samorządowego Województwa Podlaskiego oraz Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Białymstoku, Dariusz Mazur, prezes SKS Wigry Suwałki i Kamil Makarewicz, prezes AP Wigry.

Najlepszy zawodnikiem turnieju został Bruno Sowulewski z AP Wigry.

Top