Mikołajkowy Turniej

Mikołajkowy Turniej

Gwiazdy polskiego rocka, futbolu i ekranu zabłysną 15 i 16 grudnia na suwalskim biegunie zimna. Sala koncertowa SOK oraz  hala OSiR będą arenami 18. już Mikołajkowego Turnieju im. Tomka Godlewskiego.

Uroczyste otwarcie nastąpi 15 grudnia o godz. 19.30, a uświetni je koncert legendarnej grupy Lombard, która wykona swoje największe przeboje.

Mikołajkowy Turniej w Suwałkach jest jedną z najstarszych, największych  i najbardziej znanych charytatywnych imprez sportowych w Polsce. Podczas siedemnastu dotychczasowych edycji organizatorom, na czele z SKS Wigry Suwałki i Agencji Promocji Sportu Polski Sport, udało się zebrać ponad 600 tys. zł, które zostały przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym.

W piątek (15 grudnia) o godzinie 9.00 rozpocznie międzynarodowy turniej dzieci z rocznika 2009. Do Suwałk przyjadą ekipy akademii piłkarskich takich klubów, jak: Legia Warszawa, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok i Varsovia Warszawa. Będą gospodarze z AP Wigry Suwałki oraz zawodnicy litewskiego Żalgirietis Wilno i białoruskiego FK Mińsk.

Początek rywalizacji sław futbolu i ekranu został wyznaczony na sobotę, 16 grudnia o godzinie 13.00 w hali OSiR. W tym roku na zielonej, sztucznej  murawie wystąpi pięć zespołów.

Najmocniej, tak w ubiegorocznym turnieju, wygląda Reprezentacja Polski na Mundial 2002.  Maciej Szczęsny w bramce, przed nim Michał Żewłakow i Tomasz Kłos, a w przodzie Tomasz Sokołowski, Kamil Kosowski, Maciej Żurawski i Marcin Żewłakow. Drużynę poprowadzi Jerzy Engel.

W turnieju zagrają też: Reprezentacja Artystów Polskich, drużyna dziennikarzy, reprezentacja Litwy, drużyna Prezydenta Suwałk w składzie z zawodnikami Wigier i byłymi reprezentantami Polski.

Top