Przedostatnia sesja w tej kadencji

Przedostatnia sesja w tej kadencji

Kończy się samorządowa kadencja 2014-2018. 25 września odbyła się LI sesja Rady Miejskiej w Suwałkach. Radni przyjęli szereg uchwał dotyczących m.in.: instytucji tak zwanej ,,złotej rączki”, która ma pomagać seniorom w drobnych naprawach domowych, odpłatności za pobyt w Domu Dziennego Pobytu ,,Kalinka” w Suwałkach czy darowizny działek na rzecz Województwa Podlaskiego pod rozbudowę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach. Za darowiznę dziękował Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, który wraz z Anną Naszkiewicz, Wicemarszałek Województwa podlaskiego gościli na sesji Rady Miejskiej w Suwałkach. Koncepcja zagospodarowania działek przy Ośrodku Rehabilitacji przewiduje utworzenie strefy aktywności fizycznej dla pacjentów, ogrodu terapeutycznego, a także wydzielenie dodatkowych miejsc parkingowych. Docelowo, Ośrodek zakłada budowę dodatkowego pawilonu, w którym znajdowałby się basen dla pacjentów dorosłych i dzieci, pracownie hydroterapii i krioterapii oraz borowiny.

Jak zmieniała się suwalska Rada Miejska w kadencji 2014–2018?
To zdjęcie wykonano na początku kadencji w 2015 r. – od lewej stoją: Stanisław Kulikowski, Zbysław W. Grajek, Andrzej Turowski (zastąpił wybranego z listy „Z Renkiewiczem dla Suwałk” Łukasza Kurzynę, który został Zastępcą Prezydenta Miasta Suwałk), Zbigniew R. De-Mezer, Wojciech Pająk, Zdzisław Przełomiec, Sławomir J. Szeszko, Andrzej Chuchnowski, Andrzej Łuczaj, Józef W. Murawko, Zdzisław Koncewicz, Jacek Juszkiewicz (zastąpił wybranego z listy Prawa i Sprawiedliwości Janusza W. Skowrońskiego, który nie mógł łączyć mandatu radnego z pracą jako strażnik miejski), Piotr Wasiukow, Bogdan Bezdziecki, Karol Korneluk.
Siedzą od lewej: Dorota Jabłońska (zrezygnowała po wygraniu konkursu na dyrektora I LO; zastąpił ją Zdzisław S. Ścięgaj, który osiągnął kolejny wynik na liście PiS), Anna Ruszewska, Jadwiga M. Szczypiń (zrezygnowała po powołaniu na Podlaskiego Kuratora Oświaty; zastąpił ją Tadeusz Czerwiecki, który osiągnął kolejny wynik na liście PiS), Bożena M. Kamińska.
Na zdjęciu brak: Wojciecha Malesińskiego, Kamila Lauryna oraz Adama Gorlo (zrezygnował, a jego miejsce zajęła Irena Schabieńska, która osiągnęła kolejny wynik na liście PiS; I. Schabieńska niedawno zrezygnowała z mandatu radnej po zatrudnieniu się w suwalskiej delegaturze Kuratorium Oświaty; mandat radnej pozostał nieobsadzony), Grzegorza Gorlo (przed kilkoma miesiącami zrezygnował i mandat radnego pozostał nieobsadzony).

Top