Konkurs BRD

Konkurs BRD

W czwartek 17 maja w Suwałkach odbył się Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół gimnazjalnych. Podwójny sukces osiągnęli uczniowie z Krasnopola zajmując I miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz pierwsze i drugie miejsce indywidualnie. Suwalska drużyna z Gimnazjum nr 7 znalazła się niestety poza podium na IV miejscu.

W turnieju udział wzięło 17 trzyosobowych drużyn z województwa podlaskiego. To zwycięzcy eliminacji powiatowych. W salach suwalskiego WORD-u uczniowie pisali test z przepisów ruchu drogowego, musieli wykazać się  też wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W części praktycznej uczestnicy turnieju pokonywali rowerem tor  przeszkód oraz specjalnie przygotowanej trasy  miasteczka ruchu drogowego ze znakami pionowymi i  poziomymi oraz sygnalizacją świetlną. Rywalizacja była zacięta, dość powiedzieć że o pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej musiano zarządzić dogrywkę. Drużyna ze Szkoły Podstawowej z Krasnopola będzie reprezentować województwo podlaskie w finale ogólnopolskim, który odbywać się będzie w dniach 5-7 czerwca w Przelewicach k. Szczecina.
Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk zadeklarował publicznie, że dofinansuje wyjazd zwycięzców z Suwałka.

Finalistom gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku drużyna z Suwałk znajdzie się w „strefie medalowej”.

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Krasnopolu

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kaletniku

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Danówku (Gmina Grajewo)

Suwałki WORD konkurs bezpieczeństwo BRD

Bogdan Dyjuk gratuluje zwycięzcom klasyfikacji drużynowej (od lewej) Dominik Gwiazdowski, Marcin Sosnowski (także II miejsce klasyfikacji indywidualnej), Sandra Olszewska (I miejsce klasyfikacji indywidualnej)

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

I miejsce – Sandra Olszewska (Szkoła Podstawowa w Krasnopolu)

II miejsce – Marcin Sosnowski (Szkoła Podstawowa w Krasnopolu)

III miejsce – Mariusz Żochowski (Szkoła Podstawowa w Danówku)

Organizatorem turnieju był Polski Związek Motorowy, a współorganizatorami byli WORD Suwałki oraz Policja z Suwałk i Białegostoku.

Top