Jarmark Kamedulski- Dni Suwałk

Jarmark Kamedulski- Dni Suwałk

Trzy dni atrakcji z okazji święta Suwałk. W piątek zapraszamy na koncert KASI MOŚ z zespołem. W Suwałkach wystąpią również PECTUS i NATALIA SZROEDER. Oprócz tradycyjnego jarmarku z rzemiosłem, rękodziełem i lokalnymi przysmakami, w programie również moc atrakcji dla najmłodszych, „Kartki z historii miasta”, występy lokalnych zespołów i odsłonięcie nowego muralu.

Piątek-niedziela, 10-12.08.2018
Suwałki

wydarzenia plenerowe – wstęp wolny 

Tegoroczny Jarmark Kamedulski rozpoczynamy 10 sierpnia koncertem KASI MOŚ z zespołem. Pochodząca ze Śląska wokalistka to finalistka muzycznego show „Must be the music – tylko muzyka”. W ubiegłym roku reprezentowała Polskę w 62. konkursie Piosenki Eurowizji. Artystka ma na koncie współpracę takimi artystami, jak Kelly Osbourne, Mya, Carmen Electra, Eva Longoria, czy bliska suwalczanom Orkiestra AUKSO. W Suwałkach wystąpi z koncertem podczas tegorocznej Gali Włóczni Jaćwingów. Koncertowo będzie również na Dywaniku u Marii, gdzie zagra suwalski MUV.

W sobotę, 11 sierpnia od rana zapraszamy do parku Konstytucji 3 Maja na kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego. Oprócz zakupów i degustacji, będzie okazja obejrzeć występy lokalnych zespołów – prezentacje artystyczne rozpoczną się o godz. 12.30. Zanim ze sceny popłynie muzyka, rozstrzygniemy 12. już edycję popularnego konkursu Suwalskie Limeryki Latem (godz. 12.20). Najmłodsi z pewnością wezmą udział w specjalnie im dedykowanym atrakcjom (zapraszamy od godz. 13.00), a nieco starsi, już od godz. 12.00, skorzystają z oferty Pogodnej Strefy Aktywnych Seniorów. W Suwałkach pojawi się także nowy mural upamiętniający patronkę Szkoły Podstawowej nr 2, związaną z miastem Aleksandrę Piłsudską – uroczyste odsłonięcie o godz. 11.30. Zachęcamy także do włączenia się w barwny korowód, który przejdzie pod Galerię Jednego Obrazu, obchodzącą 10-lecie istnienia, gdzie otwarta zostanie wystawa znakomitego artysty fotografika Stanisława Wosia, którego zdjęcia stanowiły pierwszą prezentację w Galerii.

Od godz. 19:00 centralne skrzyżowanie miasta przy miejskim parku rozbrzmi muzyką. Na plenerowej scenie pojawi się uznawana za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia Natalia Szroeder. Gwiazdą wieczoru będzie zespół PECTUS, laureat Słowika Publiczności na Sopot Festiwal 2008, dwóch Super Jedynek w 2013 roku oraz zdobywca trzech Złotych Płyt. Nie zabraknie największych przebojów braci Szczepaników, takich jak To, co chciałbym Ci dać, Jeden moment, Barcelona, czy Iluzja. Wieczór zakończymy widowiskowym pokazem sztucznych ogni.

W niedzielny poranek, 12 sierpnia zapraszamy na Niedzielny Poranek Teatralny (godz. 11.00). Dzieci młodsze i starsze z przyjemnością obejrzą Przygody Pirata Drabinki Teatru Kubika. Po spektaklu zapraszamy na blok animacji i pokaz wielkich baniek mydlanych. Drugiego dnia święta Suwałk będzie można wykazać się także sportowym zacięciem. Majster Festiwal Siły Pojedynek Gigantów Suwałki 2018 odwiedzi między innym pierwszy siłacz Polski – Mariusz Pudzianowski. Impreza odbywa się nad zalewem Arkadia, start o godz. 12.00. Jarmark potrwa, podobnie jak w sobotę, od godz. 10.00 do 19.00, i także w niedzielę, od godz. 14.00, będzie można skorzystać ze strefy zabaw dla dzieci  i posłuchać prezentacji artystycznych, wystąpi m.in. ZPiT Suwalszczyzna.

Tradycyjnie podczas Jarmarku Kamedulskiego nie zabraknie akcentów historycznych. 
O godz. 20.00 zobaczymy happening teatralny Kartki z historii miasta – w tym roku będziemy uczestniczyć w Wizycie Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach. To już czwarta odsłona popularnego cyklu. Mieszkańców Suwałk i wakacyjnych gości zapraszamy do aktywnego współuczestnictwa i wystąpienia w roli ówczesnych suwalczan witających Komendanta na Kasztance i jego konną świtę. Chcących się wyciszyć przed spektaklem, zapraszamy na Letni koncert przy fontannie w wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej o godz. 19.00. Niedziela zakończy się muzycznie – na wieczornej scenie wystąpi zespół The Way, który rozbuja słuchaczy bluesowymi i jazzowymi kompozycjami – zapraszamy na plac Marii Konopnickiej o godz. 21.00.

PROGRAM

Piątek, 10 sierpnia

godz. 18.00, Sala im. Andrzeja Wajdy
KASIA
MOŚ z zespołem
 koncert towarzyszący Gali Włóczni Jaćwingów
podczas Gali odbędzie się wręczenie nagród Prezydenta Miasta Suwałk oraz tytułu Zasłużony dla Miasta Suwałki, w programie również pokaz tańca flamenco w wykonaniu Luizy Romanowskiej, Mateo Gallito i Jakuba Wagnera
bilety: 50 zł KUP TERAZ >>

godz. 20.00, plac M. Konopnickiej
Na Dywaniku u Marii – koncert zespołu MUV (Suwałki)

Sobota, 11 sierpnia

godz. 10.00-19.00 | park Konstytucji 3 Maja
Jarmark Kamedulski – kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej, jadła kresowego

godz. 11.30 | skrzyżowanie ulic J. Dwernickiego i T. Kościuszki
odsłonięcie muralu upamiętniającego Aleksandrę Piłsudską, barwny korowód
(trasa korowodu: ul. J. Dwernickiego – ul. T. Kościuszki – Galeria Jednego Obrazu)

godz. 11.50 | Galeria Jednego Obrazu
Fotografie Stanisława Wosia
otwarcie wystawy z okazji 10-lecia Galerii Jednego Obrazu 
hymn Suwałk w wykonaniu Studia Piosenki Beciaki

godz. 12.00 | park Konstytucji 3 Maja
uroczyste otwarcie Jarmarku przez Prezydenta Miasta Suwałki Czesława Renkiewicza
hymn Suwałk w wykonaniu Studia Piosenki Beciaki

godz. 12.20 | park Konstytucji 3 Maja
Suwalskie Limeryki Latem – rozstrzygnięcie XII edycji konkursu (zgłoszenia do 31.07.2018)

godz. 12.00-16.00 | park Konstytucji 3 Maja
Pogodna Strefa Aktywnych Seniorów (UTW Suwałki)

godz. 12.30-17.00 | park Konstytucji 3 Maja
prezentacje artystyczne
wystąpią: Studia Tańca Dance Academy, Dotyk, Radość,  Studio Piosenki Świetlik, Chór Seniora Canto i Zespół Wspomnień Czar (SOK), Zespół Taneczny Srebrne Pierwiosnki i Chór Seniora Złota Jesień (UTW Suwałki), Zespół Cantabile i Chór Seniora Ocean Życia (ZERiI)

godz. 13.00-16.00 | park Konstytucji 3 Maja
strefa zabaw dla dzieci
m.in.: plastyczne warsztaty plenerowe, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy oraz karuzele, dmuchańce

od godz. 19.00, ul. Kościuszki przy parku Konstytucji 3 Maja
koncerty plenerowe gwiazd wieczoruNATALIA SZROEDER i PECTUS.

po koncertach, około godz. 22.00
pokaz sztucznych ogni

Niedziela, 12 sierpnia

godz. 10.00-19.00 | park Konstytucji 3 Maja
Jarmark Kamedulski – kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej, jadła kresowego

godz. 11.00-14.00 | park Konstytucji 3 Maja
Niedzielny Poranek Teatralny – Przygody Pirata Drabinki
spektakl Teatru Kubika, blok animacji, pokaz wielkich baniek mydlanych

godz. 12.00 | zalew Arkadia
Majster Festiwal Siły. Pojedynek Gigantów – Suwałki 2018

godz. 14.00-18.30 | park Konstytucji 3 Maja
prezentacje artystyczne
wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA – Grupa Filary, zespoły Wakacyjna Grupa Wujka Gienka, Goldies Oldies, The Walkers Blues (SOK) oraz gościnnie Suwalskie Starszaki i FSB

godz. 14.00-16.00 | park Konstytucji 3 Maja
strefa zabaw dla dzieci
m.in.: plastyczne warsztaty plenerowe, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy oraz karuzele, dmuchańce, wata na patyku, lody

godz. 19.00 | park Konstytucji 3 Maja
Letnie koncerty przy fontannie z Suwalską Orkiestrą Kameralną
wieczory z muzyką klasyczną i rozrywkową

godz. 20.00 | park Konstytucji 3 Maja 
Wizyta Marszałka J. Piłsudskiego w Suwałkach
happening historyczny „Kartki z historii miasta”, cz. 4

godz. 21.00 | park Konstytucji 3 Maja
koncert  zespołu THE WAY

nowy plakat

źródło: Suwalski Ośrodek Kultury

Top