Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta

Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta

Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta – II edycja, bieg drugi – 10.03.2019

10 marca ruszył drugi bieg w kolejnej edycji biegu Grand Prix P Puchar Folwarku Hutta, organizowany prze Fundację „Kierunek Ultra”. Tradycyjnie biuro zawodów, start i meta miały miejsce w przyjaznym dla biegaczy miejscu – Folwark Hutta.  Na starcie stanęło 64 zawodników z całej Polski. Trasa, jak rok temu wiodła ścieżkami Wigierskiego Parku Narodowego na dystansie ok 10 km. Aura wiosenna przyniosą zwycięstwo Danielowi Bochenko z Brzozowej z czasem 39:47, drugi na mecie pojawił się Kamil Ciszewski z Suwałk z czasem 41:35 a trzeci Marek Bułach z Białegostoku z czasem 43:39.

Najszybsze Panie to: Joanna Karczewska, 10-ta w kategorii Open (45:41), Natalia Aniszko z Suwałk (53:06) i Agnieszka Kołosza z Suwałk ( 57:36).

Wszystkim gorąco gratulujemy, chyba większość zawodników poprawiła swoje czasówki. Cieszymy się, że bieg ma swoich stałych bywalców a także, że  pojawiły się nowe osoby, które cieszą się urokami Suwalszczyzny.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej w tym roku jest również klasyfikacja drużynowa, w której pierwszy bieg wygrała Białostocka Sekta Biegaczy, które licznie przybyła na tę imprezę.

Na wyróżnienie zasługuje również najmłodszy zawodnik – Mateusz Hołub ze Szkoły Podstawowej nr 10, który jako czwarty przybiegł na metę z czasem 44:40 – duży progres w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

Wszystkim gorąco gratulujemy i zapraszamy na edycję kwietniową – 07.04.2019, zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/3313/signup.html

Dziękujemy Dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego oraz Folwarkowi Hutta za wsparcie przy organizacji biegu, jak również kwiaciarki EWART za kwiaty, którymi najszybsze panie były obdarowane w tej edycji.

Źródło: Iwona Łobasiuk Fundacja „Kierunek Ultra”

Zdjęcia: Mariusz Rosłaniec

 

 

Top