Filharmonia Suwałk: Muzyka Filmowa. Zapraszamy do konkursu.

Filharmonia Suwałk: Muzyka Filmowa. Zapraszamy do konkursu.

Już niebawem na scenie im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury wielkie wydarzenie muzyczno-filmowe – koncert  Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem grupy Film Jazz Project. Towarzyszyć im będą: fenomenalny kubański saksofonista Luis Nubiola oraz fantastyczny angielski gitarzysta Femi Tenowo. Na niezwykłe spotkanie z genialnymi muzykami jazzowymi, instrumentalistami orkiestry oraz polską muzyką filmową zapraszamy w piątek, 16 lutego o godzinie 19.00 , Sala im. A. Wajdy SOK. Bilety w cenie 40 i 20 zł już w sprzedaży!

W programie koncertu znajdą się najciekawsze, najbardziej znane tematy z polskich filmów i seriali w interesującej, oryginalnej orkiestrowej aranżacji, m.in. z „Janosika”, „07 zgłoś się”, „Czterech pancernych i psa”, „Prawa i pięści”, „Czterdziestolatka” i innych.

„Film Jazz Project – Zagraniczni Artyści grają polską muzykę filmową” to idea, która powstała w 2012 roku z inicjatywy Dominika Jastrzębskiego i Michała Czekały. Do projektu udało się im przekonać tak znamienitych, uznanych w świecie instrumentalistów jazzowych jak trębacz Michael „Patches” Stewart, perkusiści Derrick McKenzie i  Frank Parker Jr. oraz kubański saksofonista Luis Nubiola i angielski gitarzysta Femi Tenowo, których będziemy mieli okazję zobaczyć i usłyszeć na koncercie w Suwałkach. Z grupą grają także znamienici polscy artyści będący u progu kariery muzycznej, bowiem ideą, jaka przyświeca Film Jazz Project jest promocja młodych polskich muzyków, którzy dzięki współpracy ze znanymi instrumentalistami zagranicznymi czerpią wiedzę, doświadczenie i inspiracje. Mają szanse przedstawić własne, oryginalne i niespotykane spojrzenie na interesującą, choć niejednokrotnie niedocenianą część rodzimej spuścizny muzycznej, którą jest polska muzyka filmowa. Jest to także szansa na przedstawienie dorobku polskich kompozycji światowym muzykom.

Więcej informacji na  http://soksuwalki.eu/filharmonia-suwalk-muzyka-filmowa/

ZAPRASZAMY DO KONKURSU! Mamy dla Państwa dwa pojedyncze zaproszenia na Filharmonię Suwałk. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać hasło „Muzyka filmowa” na adres kontakt@dwutygodniksuwalski.pl oraz polubić i udostępnić publicznie nasz wpis na facebooku. Odbiór zaproszeń w redakcji Dwutygodnika Suwalskiego. Zwycięzców poinformujemy drogą e-mailową. Zapraszamy

Filharmonia Suwałk

Top