Działania „Prędkość”

Działania „Prędkość”

Dwóch nietrzeźwych kierujących, ponad 220 ujawnionych wykroczeń i ponad 200 skontrolowanych pojazdów, to wynik weekendowych działań suwalskiej drogówki pod nazwą „Prędkość”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach w miniony weekend zorganizowali wzmożone działania p.n. „PRĘDKOŚĆ”. Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W akcji udział wzięło 62 funkcjonariuszy. Kontrolowali oni kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad 200 pojazdów i ujawnili 221 sprawców wykroczeń. Tak, jak podczas ostatnich działań tego typu, tak też i teraz, ponad połowa ujawnionych wykroczeń dotyczyła przekroczenia przez kierujących dopuszczalnej prędkości.

Ponadto mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 300 kierujących. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi. W sobotę, kilka minut po 14-ej w Suwałkach, przy ul. Noniewicza mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego corsą. Badanie stanu trzeźwości 35-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego dnia, około południa, na terenie gm. Bakałarzewo, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego roverem. Okazało się, że 64- latek zdecydował się usiąść za kierownicą mając ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Także w niedzielę, kwadrans przed 16-tą, mundurowi zatrzymali do kontroli w Suwałkach, przy ul. Kolejowej kierującego mazdą. Podczas sprawdzania kierującego w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że zdecydował się na kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Za swoje niezgodne z prawem postępowanie kierujący odpowiedzą teraz przed sądem.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. 

Suwalscy policjanci zapowiadają, ze podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

źródło; www.suwalki.policka.gov.pl

Top