Dwa deble z Suwalskiego Klubu Badmintona: Paweł Cipielewski/Grzegorz Hołub wśród chłopców oraz Gabriela Grosz/ Dominika Siłkowska wśród dziewcząt awansowali do ćwierćfinału Malow Mistrzostw Polski młodzików rozgrywanych w suwalskiej hali OSiR. Pozostali zawodnicy SKB odpadli w pierwszym dniu mistrzostw Polski.
Wyniki zawodników SKB:
Gra pojedyncza
Chłopcy:
Grzegorz Hołub
1/16 Filip Prajs (Beninca UKS Feniks K-K) 21;18, 21:2
1/8 Szymon Ślepecki(5/8,Technik) 12:21, 13:21
Jan Filipowicz
1/16 Antoni Nowak (Hubertus Zalesie Górne) 21:10, 21:9
1/8 Karol Budny(3/4,Beninca UKS Feniks K-K) 7:21, 11:21
Paweł Cipielewski (5/8)
1/16 Konrad Krystek (Orbitek Straszęcin) 21:17, 21:17
1/8 Karol Dulak(Junis Szczucin) 17:21, 21:23
Michał Aleksandrowicz
1/16 Kacper Górniak (Chojnik) 21:15, 15:21, 21:19
1/8 Szymon Maciąg(5/8,Start Widełka) 7:21, 8:21
Sebastian Lenczewski
1/16 Karol Kwiatkowski (Hubertus) 21:17, 16:21, 28:30
Mateusz Hołub
1/16 Maciej Kruszyński (Maced Polanów) 21;12, 21:9
1/8 Kajetan Jeziak(2, PTS Puszczykowo) 5:21,19:21
dziewczęta:
Dominika Siłkowska
1/16 Weronika Zięba (Orlicz) 16:21, 16:21
Aleksandra Kontrolewicz
1/16 Oliwia Kocz (Tęcza Zagańsk) 8:21, 15:21
Magdalena Ołów
1/16 Joanna Kosarzycka(Lednik Miastko) 10:21,12:21
Gabriela Grosz
1/16 Julia Prokopczuk (Beninca UKS Feniks) 21:13,19:21,21;12
1/8 Weronika Górniak(1/2 UKSB Milenium Warszawa) 9:21, 7:21
Gra podwójna
Chłopcy:
Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub (3/4)
1/16 wolny los
1/8 Kacper Kocz/Kacper Linke(Akro-Bad Warszawa) 10:21, 9:21
Paweł Cipielewski/Grzegorz Hołub (3/4)
1/16 wolny los
1/8 Nikodem Jaśkowiak/Piotr Sadalski(Orkan) 21:10, 21:13
Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski (5/8)
1/8 Kacper Górniak/Piotr Heinke(Chojnik Jelenia Góra) 18;21, 20:22
dziewczęta:
Gabriela Grosz/Dominika Siłkowska
1/16 wolny los
1/8 Joanna Kosarzycka(Lednik)/Michalina Prendecka(Maced Polanów) 21:14,21;19
gra mieszana:
Igor Przybylak/Aleksandra Kontrolewicz
1/16 Mateusz Frańczak/MartaTomaszewska (UKS Morawica) 5:21, 13;21
Ćwierćfinały i półfinały Malow Mistrzostw Polski młodzików rozpoczną się 13 maja o godz. 9.00 w suwalskiej hali OSiR. Finały rozpoczną się 14 maja o godz. 10.00.
źródło: Polski Związek Badmintona