Dobra praca to obowiązek

Dobra praca to obowiązek

Podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku ogłoszono zwycięzców plebiscytu TOP Pracodawcy Polski Wschodniej 2017. Według organizatorów plebiscytu pośród firm z pięciu województw Polski wschodniej wyróżnione zostały rzeczywiście najlepsze z najlepszych; a więc przedsiębiorstwa nowocześnie zarządzane, innowacyjne, wyróżniające się w swoich branżach i – co ma także ogromne znaczenie – społecznie odpowiedzialne.

Wśród tych najlepszych znalazła się suwalska firma – Malow. W bardzo krótkim i lakonicznym uzasadnieniu czytamy, że Malow to spółka działająca na Suwalszczyźnie, zajmująca się produkcją mebli metalowych, w tym medycznych, biurowych, warsztatowych; zatrudnia 640 osób, od wielu lat wspiera lokalne i ogólnopolskie akcje charytatywne, angażuje się w działania naukowe i edukacyjne – między innymi bierze udział w programie stypendialnym. Jako uzupełnienie trzeba dodać, że dziś firma Malow ma swoje znaczące miejsce nie tylko na mapie polskiej gospodarki. Produkty tej firmy są sprzedawane do 28 krajów świata. Roczna wartość sprzedaży to 170 milionów złotych.

Przypomnieć tu trzeba, że jest Malow od lat sponsorem licznych wydarzeń kulturalnych, że jest także znaczącym mecenasem suwalskiego sportu na czele z wielokrotnymi mistrzami Polski, medalistami klubowych mistrzostw Europy i olimpijczykami – badmintonistami SKB Litpol-Malow.

Wszystkie te zasługi sprawiły, że Henryk Owsiejew – właściciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Malowa udekorowany został Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego; „Za zaangażowanie w rozwój Miasta Suwałk i regionu Podlaskiego” – czytamy w uzasadnieniu.

Te ostatnie wyróżnienie, które spadły zarówno na osobę właściciela i jego firmę to daleko nie wszystkie honory i nagrody. Ma na swoim koncie Henryk Owsiejew tytuł „Zasłużony dla miasta Suwałki”, który został mu przyznany przez Radę Miejską. Jest „Suwalczaninem Roku” w plebiscycie Radia 5, pełni prestiżowe funkcje – jest m.in. Przewodniczącym Rady Przedsiębiorczości przy Marszałku Województwa Podlaskiego.

Jak ostatnie wydarzenia ocenia sam zainteresowany? Mówi Henryk Owsiejew:

– Nie ukrywam, że ostanie nagrody dla mojej firmy odbieram z ogromną satysfakcją. To potwierdzenie tego, że idziemy w dobrym kierunku, że nasza dewiza, by być najlepszym, sprawdza się. Zyskaliśmy prestiżowe wyróżnienie w niezwykle mocnej konkurencji, jako nieliczni z wielu znakomitych. To bardzo cieszy. To buduje markę naszej firmy – Malowa, ale także prestiż naszego miasta – Suwałk. Chcę to bardzo mocno podkreślić, choć być może dla niektórych jest to nazbyt patetyczne: czuję się patriotą naszego kraju i mojego miasta – Suwałk. Uważam, że miarą naszego codziennego patriotyzmu jest po prostu dobra praca, która przysparza wszystkim korzyści. Tylko to przynosi dobre efekty w skali lokalnej i całego kraju.

Spodziewam się, że przyszłość naszej firmy będzie dobra. Zakładamy, że wartość produkcji w przyszłym roku wzrośnie z 170 do 190 milionów, wprowadzimy nowe asortymenty, być może zyskamy nowe rynki. Najzwyczajniej w świecie będziemy w dalszym ciągu dobrze pracować.

Top