,,AUTOCHODZIK” W SP NR 9

,,AUTOCHODZIK” W SP NR 9
Suwalscy policjanci kontynuują spotkania w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi rozmawiają z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze i poprzez zabawę uczą najmłodszych prawidłowego postępowania.W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” suwalscy policjanci przeprowadzili kolejne spotkanie. Tym razem odwiedzili  uczniów klas 1- 3 w SP nr 9 w Suwałkach. Podczas spotkania rozmawiano z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. W trakcie wizyty funkcjonariusze wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

Uczniowie najmłodszych klas dowiedzieli się również, dlaczego powinni nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Nie obyło się bez pytań ze strony dzieci. Na wszystkie nurtujące  zagadnienia – maluchy otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Na pożegnanie przypomniano dzieciom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz sposoby wyjścia z trudnej sytuacji- czyli jak i do kogo zwrócić się o pomoc.

Top